Weer matrassenfabrikant in problemen

Maandag 13 maart 2017

Er komt maar geen rust in de matrassenindustrie: nu heeft Matratzenfabrik Houben GmbH een sanering in eigen beheer aangekondigd.
 Weer matrassenfabrikant in problemen

Volgens directrice Manon Spin (foto) is de sanering nodig vanwege een daling van de verkoop die de komende maanden nog verder zal gaan. De toegenomen concurrentie en kostendruk door de handel via internet is duidelijk gevoeld door hun klanten die traditionele beddenwinkels runnen, zo meldt Möbelkultur. De matrassenfabrikant uit het Duitse Hückelhoven produceert jaarlijks ongeveer 100.000 boxsprings en 150.000 veer- en schuimmatrassen.

Het bedrijf, dat 90 medewerkers telt, zal vooralsnog gewoon blijven produceren en leveren. De rechtbank in Mönchengladbach heeft de bedrijfsleiding rond Manon Spin en Jos H. Slijkhuis tijd gegeven om de sanering onder hoede van advocaat Nobert Schröer door te voeren.

Eerst wordt nu een herstructureringsplan opgesteld waarmee de schuldeisers en de rechtbank akkoord moeten gaan. De aanpak richt zich op drie punten:
1. Met aangepaste collecties moeten nieuwe klanten worden verworven om het omzetverlies van de omzet bij traditionele retailklanten te compenseren.
2. Investering in ontwikkeling en productie om e-commerce klanten met nieuwe producten te ondersteunen, vooral op het gebied van schuimmatrassen dei een stijgende trend tonen.
3. Optimalisering van bedrijfsprocessen. Het bedrijf behaalde in de afgelopen jaren weliswaar geen operationele verliezen, maar heeft een schuldenlast uit het verleden. waardoor het met de huidige liquide middelen geen noodzakelijk geachte investeringen kan doen. Door deze sanering is het mogelijk deze schuldenlast te laten verdwijnen.

De Matratzenfabrik Houben ontstond in 2009 uit Silent Night Houben GmbH, dat in februari 2009 failliet dreigde te gaan. Luc de Coninck, directeur van de Belgische matrassen- en beddenfabriek Van Landschoot investeerde toen in het bedrijf.

 



Links

www.mfhouben.com
www.vanlandschoot.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, meubel, slaap, slapen, slaapkamer, bed, ledikant, matras, slaapcomfort, kast, kleerkast, klerenkast, kledingkast, failliet, insolventie, neerleggen boeken, doorstart, overname, curator, #houben

Gerelateerd nieuws
Vertrek De Coene bij Belgian Bedding
Tom De Coene legt op 11 september zijn functie als general manager van de beddenfirma Belgian Bedding neer.
lees verder
Is vast meubilair opstal?
[Sponsored artikel] - Van maatwerkkast tot nieuwe leefkeuken: wanneer wordt interieur onderdeel van het huis? Een mooi interieur bestaat allang niet meer alleen uit losse meubels en accessoires.
lees verder
Opening beddenwinkel
Binnenkort wordt de 20e vestiging van de formule beddenspecialist geopend in Enschede door Fredy Shamoun.
lees verder
Prijsverlagingen Ikea
Ikea investeert €1,2 miljard in prijsverlagingen in Europa om terughoudende consumenten aan te trekken.
lees verder
Meubelbeurs Brussel 2026 noviteiten
Meubelbeurs Brussel blikt vooruit op de editie van 8 tot en met 11 november 2026. De organisatie presenteert alvast enkele nieuwe collecties en producten die tijdens de beurs te zien zijn.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden