Weer Leen Bakkers dicht

Vrijdag 27 februari 2026

Leen Bakker saneert verder en sluit op 21 maart weer twee winkels: in Gouda en Raamsdonksveer. Daarmee komt het aantal gesloten vestigingen in 2026 al op zeven, een dieptepunt in het recente operationele verloop van de woonwinkelketen.
Weer Leen Bakkers dicht

De vestiging in Raamsdonksveer (waar ook het hoofdkantoor te vinden is) sluit eerder dan gepland. Naast deze twee verdwenen dit jaar al filialen in Maastricht, Meppel, Zierikzee, Leek en Veendam uit het fysieke winkelbestand van Leen Bakker. Na de aangekondigde sluitingen blijven er naar verwachting 88 winkels in Nederland over.

 

De serie sluitingen maakt deel uit van een uitgebreid herbeoordelingsproces van het winkelbestand, waarbij moederbedrijf Homefashion Group de vestigingen naar eigen zeggen selectief afbouwt in een poging de formule financieel te stabiliseren. Eerder onderzoek suggereerde dat de groep mogelijk tot tientallen winkels zou willen afstoten om de negatieve resultaten tegen te gaan, maar het bedrijf benadrukte destijds dat dit geen actueel plan was. De Belgische tak van Leen Bakker werd in 2025 failliet verklaard, met sluiting van vrijwel alle winkels daar. Deze ontwikkeling onderstreept de uitdagingen waar de woonketen mee te maken heeft binnen en buiten Nederland.

 

Eerder deze maand maakte Leen Bakker bekend dat het samen met zusterketen Kwantum wordt overgenomen door investeringsmaatschappij Orlando Capital V. Volgens deze nieuwe eigenaar ligt er een basis voor verdere ontwikkeling van beide formules. Hoewel de nieuwe eigenaar aangeeft de merken afzonderlijk te willen laten voortbestaan en te investeren in hun toekomst, blijft de druk op het fysieke winkelnetwerk hoog. Branche-observaties wijzen erop dat de detailhandelsmarkt in woonartikelen onder spanning staat door veranderend consumenten­gedrag, kosteninflatie en concurrerende online spelers.



Links

www.leenbakker.nl
www.homefashiongroup.com

Tags

nieuws, interieur, woonwarenhuis, winkelketen, retail, winkels, overname, intentie, verkoop, beschermingsprocedure, medewerkers, vastgoed, investeerder, winkelpanden, vermogen, verlies, ketens, concurrentie, prijs, aanbod, sluiting, overname, winkels, nederland, belgie, verlies, resultaten, omzetdaling, kostenstijging, bestuur, maatregelen, #leenbakker, #kwantum, #homefashiongroup, #acm, #orlandocapital

Gerelateerd nieuws
Artifort in Milaan
Artifort presenteert tijdens Salone del Mobile vier nieuwe ontwerpen en twee herintroducties. De collectie wordt vanaf 21 april officieel gelanceerd en is te zien in hal 22, stand B39.
lees verder
Grootse daling consumentenvertrouwen
Het vertrouwen van consumenten in Nederland verslechtert in april fors verder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen gaat van -30 in maart naar -44 in april.
lees verder
 
Leolux toont Olen en Milo
lees verder
Heimtextil in Milaan
Heimtextil viert de Milan Design Week en zet daarbij de samenwerking met Patricia Urquiola en Alcova Milano in de schijnwerpers.
lees verder
Design Meesterwerk
Jori introduceert met Andante een relatief lichte relaxfauteuil die gepositioneerd moet worden als een design meesterwerk, ontworpen door Jean-Pierre Audebert.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden