Volledige overname Lano

Donderdag 19 juni 2025

Belgotex heeft het resterende belang van tapijtfabrikant Lano overgenomen en bezit nu 100% van het bedrijf.
Volledige overname Lano
Volledige overname Lano Volledige overname Lano

De volledige integratie van Lano binnen Belgotex toont onze toewijding aan het bedrijf, zo laat Belgotex verstaan in een persmededeling. Toch lag een beslissing door de ondermersrechtbank aan de basis van de herschikking van de aandelen.

 

Na een procedure in de rechtbank heeft Belgotex de resterende 40% van de aandelen Lano overgenomen, waarbij men in 2022 al de eerste 60% had overgenomen.

 

Die rechtsprocedure kwam er nadat beide partijen niet meer op dezelfde golflengte zaten en er onderling niet meer uit raakten. Eind 2023 werd deze rechtsprocedure door Lano gestart. Belgotex, de breed vertakte textielgroep van Stephan Colle, kreeg vanwege de rechter nu het gelijk aan zijn kant omwille van zijn lange termijn visie. 'Het is de bedoeling Lano nieuwe kansen te geven,' laat de overnemer weten. 'Deze overname versterkt niet alleen onze marktpositie, maar verbetert ook ons vermogen om innovatieve oplossingen te bieden en nieuwe markten te verkennen. Wij zijn vast besloten om het rijke erfgoed en de expertise van Lano binnen onze groep te behouden.' Tot de Belgotex groep horen onder andere ook de merken Associated Weavers en Balsan.

 

Voor Lano betekent deze herschikking van de aandelen, het einde van de familiegeschiedenis en van een onbetwiste successtory als nichespeler, en dit onder leiding van de familie Lano. Na het plotseling overlijden van Pierre Lano, werd oudste zoon Joe Lano (in de beginfase nog samen met zijn broer) de verantwoordelijke.

 

Na korte tijd nam hij ook de aandelen van zijn broer over. Joe Lano heeft zich de voorbije zestien jaar met bravoure van zijn taak middels een uitgekiende  strategie waarbij er – naast tapijt – ook plaats was voor de snel groeiende divisie kunstgras. In een intern schrijven aan de achterban laat Joe Lano weten dat hij het bedrijf liefst in eigen handen had gehouden ('Lano is een bedrijf met nog veel groeipotentieel') maar dat hij zich neerlegt bij de beslissing van de rechter. Hij zal de overgang nog enkele maanden helpen begeleiden, in afwachting van een nieuwe ceo.



Links

www.lano.com
www.belgotexinternational.com

Tags

nieuws, interieur, overname, rechtbank, aandelen, aandelenverhouding, ondernemers, tapijt, karpetten, kunstgras, groep, internationaal, aandeelhouder, directie, marktpositie, productie, erfgoed, visie, langetermijn, rechtsprocedure, overname, overgenomen, koop, acquisitie, merger, familile, medewerkers, vermogen, innovatie, #lano, #belgotex, #associatedweavers, #aw, #balsan

Gerelateerd nieuws
Financiële problemen Headlam
Headlam Group (Engeland) is op weg naar surseance na mislukte reddingspoging. De Nederlandse activiteiten zijn een aantal dagen geleden al verkocht aan een investeerder.
lees verder
Detailhandel groeit in 2026 met 3%.
Traditionele retailers in Nederland winnen online marktaandeel terug op webwinkels, zo blijkt uit de meest recente verwachting van de ING.
lees verder
Festival Ambacht 2026
Op zaterdag 26 en zondag 27 september 2026 wordt de NDSM Loods in Amsterdam weer omgebouwd tot een enorme ambachtelijke werkplaats, waar ambachtslieden uit binnen- en buitenland hun passie delen met een breed publiek.
lees verder
Meubelbeurs Brussel 2026 noviteiten
Meubelbeurs Brussel blikt vooruit op de editie van 8 tot en met 11 november 2026. De organisatie presenteert alvast enkele nieuwe collecties en producten die tijdens de beurs te zien zijn.
lees verder
 
R+T: oplossingen voor zomerhitte
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden