Volgende generatie bij Rinos

Woensdag 21 december 2022

Tapijtenfabrikant en familiebedrijf Rinos kondigt de transitie naar de volgende generatie aan. Deze transitie gaat gepaard met een wijziging van de eigendomsstructuur en de introductie van de vijfde generatie Mulder in het familiebedrijf.
Volgende generatie bij Rinos

 Foto: links Martin Mulder, rechts Harm Mulder

 

 

Harm Mulder zet de activiteiten voort en zal het eigenaarschap vanaf 2023 volledig overnemen met het oog op de toekomstige opvolging door zijn kinderen. Martin Mulder gaat vanaf dan verder als eigenaar van de Franse tak, Benoit le Tapis Brosse (BTB). Beide ondernemingen zullen hun activiteiten onafhankelijk van elkaar voortzetten, maar blijven samenwerken.

 

Daarnaast wordt gekeken op welke manier de kinderen van Harm - Herman en Age – een rol kunnen gaan vervullen in de dagelijkse leiding van Rinos. Het feit dat de continuïteit van Rinos als familiebedrijf nu is gewaarborgd geeft Martin de ruimte om andere wegen in te slaan. Als familiebedrijf is Rinos altijd gericht op de toekomst. Het waarborgen van de continuïteit van het bedrijf en een gezonde overdracht naar de volgende generatie zijn daarbij belangrijke speerpunten.

 

Rinos werd in 1925 opgericht. De broers Martin en Harm Mulder (4e generatie) werken beiden al meer dan 35 jaar in het bedrijf. In 2013 hebben ze de dagelijkse leiding van het bedrijf overgedragen aan een nieuw managementteam en in 2020 werd Peter Kuipers benoemd tot algemeen directeur. Dit alles ter overbrugging naar de volgende generatie. Nu is het moment aangebroken om de transitie naar de volgende generatie in gang te zetten.

 

Martin Mulder licht toe: 'Het is een goed moment om het stokje over te dragen. Rinos heeft een mooie uitgangspositie in de markt en met het eigenaarschap van Harm en zijn zonen blijven de familiewaarden en de continuïteit van het bedrijf gewaarborgd. Ik kan met een gerust hart afstand nemen van het bedrijf en weet dat onze toegewijde medewerkers in goede handen zijn. Dat geeft mij de mogelijkheid om me volledig te richten op BTB en daarnaast nieuwe paden te bewandelen.'

 

Harm Mulder voegt daaraan toe: 'Ik vind het prachtig dat ik het familiebedrijf samen met mijn zonen kan voortzetten. Op die manier kan het erfgoed worden doorgegeven aan de vijfde generatie. Rinos is een gezond bedrijf en er is hard gewerkt om de organisatie naar het huidige niveau te brengen. Dankzij het vakmanschap van de huidige medewerkers en met de komst van mijn zonen ben ik ervan overtuigd dat een gezonde toekomst van Rinos gewaarborgd is.'

 

Herman en Age Mulder doen hun intrede in het bedrijf en kijken ieder vanuit hun achtergrond (respectievelijk Finance en Supply Chain Management) naar de mogelijkheden om een rol te vervullen binnen Rinos. Voor Herman betekent dat dat hij op 1 februari 2023 start binnen Rinos als project manager. Herman heeft eerder ervaring opgedaan bij een financieel adviesbureau en een ander familiebedrijf. Age zal zich, na een langer verblijf in het buitenland, in 2024 gaan oriënteren op een concrete rol binnen Rinos.

 

De familie Mulder is vanaf de oprichting nauw betrokken geweest bij het familiebedrijf en hecht veel waarde aan het koesteren van opgebouwde relaties, zowel in- als extern. Peter Kuipers blijft aan als algemeen directeur van Rinos en kijkt ernaar uit om de volgende generatie op te leiden. Martin zal zijn kennis en ervaring waar nodig blijven inzetten om de transitie soepel te laten verlopen. Hiermee is de continuïteit van het bedrijf gewaarborgd.



Links

www.rinos.com
www.tapisbenoit.com

Tags

nieuws, interieur, tapijt, productie, matten, organisatie, familiebedrijf, aandelen, generatie, intrede, directie, directeur, aandeelhouder, transitie, erfgoed, ervaring, continuiteit, #rinos, #peterkuipers, #familiemulder, #benoitletapisbrosse

Gerelateerd nieuws
Derde winkel van traploperspecialist
De Roode Loper, een detaillist die gespecialiseerd is in traplopers, heeft haar derde winkel geopend in het hart van Amsterdam Oud-Zuid.
lees verder
Parketambacht in de schijnwerpers
Er is veel aandacht voor het parketvak op de lopende beurs HoutPro+ 2025 in 's-Hertogenbosch, onder andere door het Parket Ambacht Plein.
lees verder
FEP op Domotex
Op de Domotex zullen de leden van de Europese Parket Federatie (FEP), waaronder Kährs, Weitzer Parkett en Ter Hürne in de FEP Lounge hoogwaardige, duurzame parketoplossingen presenteren en zo de professionele uitwisseling en netwerken binnen de industrie bevorderen.
lees verder
Visgraat vloer: tijdloze elegantie thuis
[Sponsored artikel] - Op zoek naar een vloer die zowel stijlvol als tijdloos is? Bij Laminaat-plaza vind je een uitgebreide collectie laminaatvloeren, waaronder prachtige visgraat patronen die perfect passen in elk interieur.
lees verder
Omzet NL-retail september 2025 groeit
De Nederlandse detailhandel heeft in september 3,8% meer omgezet dan in september 2024, volgt uit cijfers van het CBS.De interieurbranche groeide mee.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden