Vloeren van oude jeans

Vrijdag 04 oktober 2024

Kledingketenbedrijf C&A maakt vloerbedekking van jeansstoffen om op deze manier textielresten opnieuw te gebruiken in nieuwe winkels, waaronder de nieuwe winkel in Wenen.
Vloeren van oude jeans
Vloeren van oude jeans

C&A introduceert zijn nieuwste innovatie op het gebied van duurzamer winkelontwerp: vloeren gemaakt van gerecyclede denimstofoverschotten, een baanbrekende poging om textielresten opnieuw te gebruiken voor zijn nieuwe winkellocaties. Deze innovatieve vloeroplossing debuteerde op 19 september, bij de heropening van de C&A flagship store aan de Mariahilfer Strasse, een van de grootste en bekendste winkelstraten in Wenen. De volgende winkel met de denim vloer is in december in het Parquesur winkelcentrum in Leganés, Madrid.

 

Het materiaal voor de vloer wordt gemaakt van overtollig denim uit C&A's FIT (Factory for Innovation in Textiles) in Mönchengladbach, met plannen om in de toekomst ook denim van klanten te gebruiken. Voor elke vierkante meter vloer wordt ongeveer een kilo denimafval gerecycled, wat bijdraagt aan een vermindering van ongebruikt textiel en tegelijkertijd een opvallend designelement in de winkels creëert.

 

Europese innovatie

De denimvloer is ontwikkeld door het Zwitserse familiebedrijf Lico, dat denimtextielresten, kurken onderlagen uit de bottelindustrie en planken op houtbasis gebruikt. Om de denimvezels te verwerken tot vloeren worden natuurlijke producten gebruikt, zoals plantaardige vetten en natuurlijk rubber. De vloerbedekking, die speciaal ontworpen is om te weerstaan aan drukbezochte winkelomgevingen, wordt als exclusief proefproject getest door C&A.

 

De vloerbedekkingsmaterialen worden in Europa geproduceerd door Lico en richten zich op een meer verantwoorde herkomst, waarbij 80% van de componenten uit gerecycled materiaal bestaat. De energie die nodig is voor de productie komt uit hernieuwbare bronnen, waaronder de fotovoltaïsche installatie van Lico en lokale waterkrachtcentrales.

 

De denim vloer is bekroond met de Environmental Product Declaration (EPD) en het Blue Angel-ecolabel door de Duitse federale overheid. Het won ook de Green Collection Award 2023.

 

Betty Kieß, chief communications officer van C&A Europe: 'We zijn er trots op dat we dit innovatieve vloerconcept, waarmee we denimafval opnieuw kunnen gebruiken en tegelijkertijd de winkelervaring kunnen verbeteren, kunnen uitproberen en testen. Dit initiatief weerspiegelt onze diepgewortelde betrokkenheid bij het verminderen van afval en het stimuleren van onze duurzaamheidsinspanningen, evenals onze pioniersgeest. We blijven zoeken naar innovatieve manieren om onze winkelomgevingen te verbeteren en een positieve impact te hebben.'

 

Over de denimfabriek van C&A

De C&A FIT (Factory for Innovation in Textiles) is een baanbrekende faciliteit in Mönchengladbach, Duitsland, gericht op het hervormen van de industriestandaarden voor denimproductie door middel van geavanceerde technologie en meer verantwoorde praktijken. De FIT-fabriek is opgericht in 2021 en produceert dagelijks ongeveer 1.000 paar jeans, waarbij gebruik wordt gemaakt van geavanceerde automatisering, digitalisering en elektriciteit uit hernieuwbare bronnen. De fabriek vermindert het waterverbruik aanzienlijk en gebruikt slechts 10-15 liter per paar jeans in vergelijking met het gemiddelde van 70 liter in de sector. De FIT-fabriek van C&A werkt samen met toonaangevende academische instellingen en vernieuwers uit de industrie en heeft als doel om nieuwe maatstaven te zetten in de textielproductie, zodat klanten in Europa gemaakte denim van topkwaliteit op een duurzamere en efficiëntere manier kunnen kopen.



Links

www.c-and-a.com

Tags

nieuws, interieur, vloerbedekking, tapijt, jeans, recycling, duurzaam, jeansstof, kurk, hout, vezels, natuurlijk, plantaardig, vetten, natuurrubber, drukbezocht, retailomgeving, winkelcentra, winkels, showroom, waterkrachtcentrale, denimafval, vermindering, #cena, #greencollection, #epd

Gerelateerd nieuws
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder
Traprenovatie met Marmoleum
Vicstairs introduceert Linostairs: nieuw trapconcept brengt Marmoleum naar de trap. Een innovatieve combinatie van hout en linoleum biedt nieuwe mogelijkheden voor renovatie- en nieuwbouwprojecten.
lees verder
Veel nieuws over Incoda 2026
Van 21-23 september 2026 komt de interieurbranche samen op Incoda in Gorinchem. Tijdens deze 3 dagen zie je de nieuwste collecties, kleuren en materialen om je advies, showroom, studio of projecten klaar te maken voor het nieuwe seizoen.
lees verder
 
De Cock nieuwe ceo Mohawk
lees verder
Materiaal belangrijk bij interieur
[Sponsored artikel] - Het inrichten van een woning draait om veel meer dan het uitkiezen van een mooie kleur voor op de muur of een nieuwe zetel. De focus verschuift naar de materialen waarmee een ruimte wordt opgebouwd.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden