Verkoop logistiek centrum

Donderdag 09 april 2026

Tapijtproducent Victoria heeft de financiële positie versterkt met het verkopen en terughuren van het Belgische distributiecentrum.
Verkoop logistiek centrum

De in Worcester (GB) gevestigde vloerenfabrikant Victoria PLC heeft overeenstemming bereikt over de verkoop en terugverhuur van zijn distributiecentrum in België voor € 34,4 miljoen.

 

Victoria bevestigde de overeenkomst met Avantage Property Holding, een fonds dat wordt beheerd door de Belgische vastgoedinvesteerder Alirec, en verklaarde dat het Belgische centrum het belangrijkste Europese distributiecentrum voor Balta Rugs zal blijven, nu het grootste deel van de productie van dat bedrijf naar Turkije is verplaatst. Het bezit had naar verluidt een nettoboekwaarde van € 5,6 miljoen per 31 januari.

 

De groep zal de netto-opbrengst van de transactie in eerste instantie op de balans houden. Samen met twee extra verkopen van ‘overtollig’ vastgoed zal de opbrengst naar verwachting de uitzonderlijke kosten en kapitaaluitgaven in verband met de verplaatsing van de productie naar Turkije volledig financieren.

 

Geoff Wilding, uitvoerend voorzitter van Victoria: 'Deze overeenkomst waarborgt het voortgezette gebruik van een belangrijke locatie en maakt tegelijkertijd kapitaal vrij om de kosten te dekken die gepaard gaan met de uitbreiding van de productiecapaciteit in de Turkse fabriek van Balta en de verplaatsing van het grootste deel van de tapijtproductie naar die locatie. Dit omvangrijke project zal naar verwachting in het lopende boekjaar worden afgerond en vruchten afwerpen.'

 

De afronding wordt binnen 90 dagen verwacht en is onderworpen aan de gebruikelijke voorwaarden.



Links

www.victoriacarpets.com
www.balta-carpets.com

Tags

nieuws, interieur, vloeren, karpetten, logistiek, magazijn, verkoop, terughuren, sale, leaseback, versterking, balans, financien, kapitaal, productiecapaciteit, project, voorwaarden, vastgoed, deal, netto, boekwaarde, distributiecentrum, overeenkomst, #victoriacarpets, #balta

Gerelateerd nieuws
Opbrengst veiling Carpetright
De veiling van de failliete vloerbedekking en interieurtextielketen Carpetright in Nederland levert zeker zes ton op, zo hebben de curatoren laten weten.
lees verder
 
Nieuwe verkoopdirecteur
lees verder
Innovatie awards 2026
Innovatie als antwoord: de beurzen Techtextil en Texprocess in Frankfurt belonen oplossingen voor wereldwijde uitdagingen met de Innovation Awards 2026.
lees verder
Veranderingen interieurketen
De woonwinkel onder druk: verschuivende macht in de interieurketen, zo wordt gesteld in een artikel van De Interieurclub.
lees verder
Co-creatie op FFD
Living Lab Carpet is een nieuw initiatief dat moet dienen als katalysator voor innovatie tijdens Flanders Flooring Days (FFD) in en rond Kortijk Xpo.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden