Verkoop Belgische winkels Leenbakker

Woensdag 27 augustus 2025

Woonwarenhuis Leenbakker (Home Fashion Group) leidt verlies in België en zet nu alle winkels te koop.
Verkoop Belgische winkels Leenbakker

Woonwarenhuis Leen Bakker (onderdeel van de Home Fashion Group) verkeert in België in zwaar weer. De 44 Belgische interieurwinkels van de Nederlandse keten bezwijken onder de concurrentie van Ikea, Jysk en webwinkels. Ze krijgen tijdelijk bescherming tegen schuldeisers, waardoor er tijd is om een nieuwe eigenaar te vinden. Met de verkoop hoopt het bedrijf zoveel mogelijk van de levensvatbare onderdelen te redden.

 

De rechter heeft de meubelketen tijdelijk bescherming verleend tegen schuldeisers. Dit gebeurt via een ‘overdracht onder gerechtelijk gezag’, een procedure die wankelende ondernemingen onder toezicht van de rechtbank in staat stelt onderdelen te verkopen, schulden te beperken en zoveel mogelijk werkgelegenheid te behouden.

 

Vastgoedinvesteerder Retail Estates, eigenaar van elf van de winkelpanden, meldde eerder dat de procedure op 14 augustus is goedgekeurd. Volgens de Belgische zakenkrant De Tijd werken er ruim 300 medewerkers bij de Belgische vestigingen. In Nederland is geen vergelijkbare beschermingsprocedure van kracht.

 

De financiële problemen stapelen zich op. Leen Bakker België leed in 2023 een bedrijfsverlies van ruim € 5,8 miljoen, terwijl in 2022 het verlies nog € 1,3 miljoen bedroeg. Ook het eigen vermogen is onder nul gezakt: de waarde van de bezittingen is kleiner dan de schuldenlast.

 

De omzet in België slinkt al meerdere jaren, waardoor de keten de afgelopen periode meerdere onrendabele vestigingen sloot. Volgens het AD kampt Leen Bakker hier met zware concurrentie in de prijsklasse waarin het actief is, vooral van ketens als Ikea, Jysk en Casa. Online aankopen nemen toe, maar het fysieke winkelbestand blijft groot en kostbaar.

 

Op de Nederlandse tak en het zusterbedrijf Kwantum, ook eigendom van Homefashion Group (en meerderheidsaandeelhouder Gilde Equity Management), zou de beslissing om Leen Bakker terug te trekken uit België geen invloed hebben.



Links

www.leenbakker.be
www.homefashiongroup.com

Tags

nieuws, interieur, woonwarenhuis, winkelketen, retail, winkels, surseance, betaling, rechtbank, uitstel, verkoop, beschermingsprocedure, medewerkers, vastgoed, investeerder, winkelpanden, vermogen, verlies, ketens, concurrentie, prijs, aanbod, #leenbakker, #homefashiongroup

Gerelateerd nieuws
Idd Cologne: interieur leeft in de stad
De eerste editie van Interior Design Days cologne (Idd Cologne) nam de Duitse stad vier dagen over. Geen traditionele beursvloer dit keer, maar een levendig stadsfestival waarin 106 merken zich verspreidden over 16 bijzondere locaties.
lees verder
 
VT Wonen stijlhuis
lees verder
Verhuizing filiaal Joka
Groothandel Joka is eind 2024 gestart met een filiaal in Limburg, dat nu is verhuisd naar een nieuwe locatie in Nederweert.
lees verder
Robbie Williams ontwerpt stoel
De wereld kent Robbie Williams als zanger, maar nu verrast hij met een opvallend debuut in de designwereld. In samenwerking met Moooi ontwierp hij de Introvert Chair – een royale loungefauteuil.
lees verder
 
Wim Looijschelder overleden
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden