Verdere daling nieuwbouwwoningen

Maandag 10 juli 2023

Aantal verkochte nieuwbouwkoopwoningen daalt sterk in het eerste kwartaal van 2023, een trend die al een jaar zichtbaar is.
Verdere daling nieuwbouwwoningen
Verdere daling nieuwbouwwoningen Verdere daling nieuwbouwwoningen

In het eerste kwartaal van 2023 waren er ruim drieduizend transacties van nieuwbouwkoopwoningen, 52,5% minder dan een jaar eerder. Dit is een grotere daling dan in het vierde kwartaal van 2022. Toen daalde het aantal transacties met ruim 50% tot ruim 5 duizend. Dit blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS, het Kadaster en Eurostat.

 

Ook bij de bestaande koopwoningen waren er, voor het achtste kwartaal op rij, minder transacties dan een jaar eerder. In het eerste kwartaal van 2023 daalde het aantal met 7,9% ten opzichte van een jaar eerder, tot ruim 40 duizend. In het laatste kwartaal van 2022 werden er ruim 50 duizend bestaande koopwoningen verkocht.

 

De prijzen van bestaande koopwoningen waren in het eerste kwartaal van 2023 lager dan een jaar eerder (0,7%). De gemiddelde verkoopprijs van een bestaande koopwoning bedroeg 417 duizend euro. Het is voor het eerst sinds 2014 dat de prijs van bestaande koopwoningen lager is dan een jaar eerder.

 

De gemiddelde verkoopprijs van een nieuwbouwkoopwoning was in het eerste kwartaal van 2023 504 duizend euro. De prijzen van nieuwbouwkoopwoningen stegen minder hard dan een kwartaal eerder. De prijzen van nieuwbouwkoopwoningen waren 3,6% hoger dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. In het vierde kwartaal van 2022 was de prijs nog 6,6% hoger dan een jaar eerder.

 

De huizenprijzen (nieuwbouw- en bestaande koopwoningen) in Nederland lagen in het eerste kwartaal van 2023 0,1% lager dan een jaar eerder. Nederland is hiermee één van de zes landen - samen met onder andere Zweden en Denemarken - waarin de huizenprijzen daalden. Gemiddeld stegen de huizenprijzen in de Europese Unie het eerste kwartaal van 2023 met 0,8%. De grootste stijgers waren Kroatië met 14,0%t en Litouwen met 13,1%.




Links

www.cbs.nl
www.kadaster.nl
www.europa.eu

Tags

nieuws, interieur, statistiek, koopwoningen, makelaar, verkoop, nieuwbouw, transacties, prijsontwikkeling, verkoopprijs, gemiddelde, nieuwbouwkoopwoning, nieuwbouw, daling, prijs, #cbs, #intrastat, #kadastar, #eurostat

Gerelateerd nieuws
Vooruitblik op Spoga+gafa 2025
Van 22-24 juni 2025 is Keulen opnieuw het internationale middelpunt voor de tuin- en barbecuesector. Tijdens Spoga+gafa 2025 kunnen bezoekers rekenen op een inhoudelijk programma, actuele trends en volop inspiratie.
lees verder
Feest in Floriworld
Het nieuwe Floriworld Trade & Event Center is officieel geopend. De locatie richt zich op professionals in home deco en sierteelt en combineert vaste showrooms, flexplekken en event-ruimtes onder één dak.
lees verder
 
Daling consumptie goederen
lees verder
Bijeenkomst keuken expertgroep
Op dinsdag 28 mei 2025 vond de derde interactieve bijeenkomst plaats van de expertgroep Keukenmonteur, een initiatief waarin het bedrijfsleven en het onderwijs samen optrekken om de toekomst van het vak keukenmonteur veilig te stellen.
lees verder
Hometex groeit naar 3 hallen
Vakbeurs Hometex Summer is dit jaar op 25 en 26 juni in het Duitse Bad Salzuflen en markeert een aantal opvallende veranderingen: de Hamburgse uitgeverij SN-Verlag is nu organisator en de beurs groeit door naar meer dan 180 exposanten.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden