Het consumentenvertrouwen in Nederland is in mei opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index daalde van -44 in april naar -46 in mei, wat vooral wordt veroorzaakt door een verslechtering van de koopbereidheid onder consumenten.
Met deze stand blijft het vertrouwen ruim onder het langjarig gemiddelde van -11 over de afgelopen twintig jaar. Het CBS geeft aan dat het vertrouwen bestaat uit vijf deelvragen over het economisch klimaat en de eigen financiële situatie van huishoudens.
Consumenten blijven in mei even negatief over het economisch klimaat als in april, met een score van -72. Daarbij blijft het oordeel over de huidige economische situatie somber, terwijl de verwachtingen voor de komende twaalf maanden iets minder negatief zijn.
De koopbereidheid neemt verder af en komt uit op -28, tegenover -26 in april. Zowel het oordeel over de financiële situatie in het verleden als de verwachtingen voor de toekomst verslechteren. Ook het moment voor het doen van grote aankopen wordt als ongunstiger beoordeeld.
Het consumentenvertrouwen bereikte zijn hoogste niveau in januari 2000 (36) en zijn laagste punt in september en oktober 2022 (-59). De huidige cijfers laten zien dat huishoudens terughoudend blijven in hun economische verwachtingen en bestedingsgedrag.
Links
www.cbs.nl
Tags
nieuws, interieur, onderzoek, consumenten, economie, situatie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, klimaat, financiën, verslechtering, negatiever, oordeel, aankopen, maart, meting, indicatoren, ongunstig, daling, tijd, aankopen, groot, ongunstig, oordeel, #cbs