Veel meer vertrouwen en opnieuw meer besteding

Dinsdag 20 september 2016

Nederlandse consumenten hebben veel meer vertrouwen en ook in juli weer meer uitgegeven. Opnieuw een positieve stemming dus.
Veel meer vertrouwen en opnieuw meer besteding
Veel meer vertrouwen en opnieuw meer besteding

Consumenten hebben in juli 2,2% meer uitgegeven dan in juli 2015, zo meldt het CBS. Ze gaven vooral meer uit aan duurzame goederen (+5,1%). Vorige week werd bekend dat de detailhandel in juli bijna 1% meer heeft omgezet dan een jaar eerder. Gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen was de omzetstijging van de detailhandel nog iets groter.

Aan diensten, zoals woninghuur, reizen met bus of trein, bezoek aan restaurant of kapper, en verzekeringen gaven consumenten 1,6% meer uit. Uitgaven aan diensten maken ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen uit.

Consumenten zijn in september een stuk positiever (van 6 naar 8 punten) dan in augustus.
Ze oordelen vooral positiever over het economisch klimaat. Daarnaast neemt ook de koopbereidheid toe.

Met 8 ligt het consumentenvertrouwen in september ruim boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-8). Het vertrouwen bereikte in april 2000 de hoogste stand ooit (27). Het dieptepunt werd bereikt in februari 2013 (-44).

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
 
Operationeel directeur Woonindustrie
lees verder
Meubelbeurs 2025: klaar voor groei
De Meubelbeurs Brussel 2025 krijgt vorm en zet grote stappen vooruit. De hallen zijn voor meer dan 90% gevuld, met een aanbod dat sterker en veelzijdiger is dan ooit.
lees verder
 
Spoga+Gafa 2025 weg naar toekomst
lees verder
Waarom Trendz Najaar 2025 bezoeken?
[Sponsored artikel] - We geven je graag drie redenen waarom je het inkoop- en inspiratiemoment van Trendz 2025 eind augustus in Gorinchem niet wilt missen.
lees verder
Flexa4dreams failliet
Flexa4dreams, producent van kindermeubelen, heeft faillissement aangevraagd na jaren van verlies. Dat meldt de website Wood Supply.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden