Vakmanschap in de praktijk

Zaterdag 12 juli 2025

Een groep studenten Interieurvakman van het Deltion college volgde onlangs een trainingsdag bij Cotap.
Vakmanschap in de praktijk
Vakmanschap in de praktijk Vakmanschap in de praktijk

Een groep enthousiaste Deltion-studenten van de opleiding Interieurvakman woning- en projectstoffering gingen op training bij groothandel Cotap in Zwolle. Ze leerden over nieuwe producten en materialen, en kregen een praktijkopdracht met tapijt en vinyl. Een mooie kans om nog beter te worden in hun vak en het bedrijf beter te leren kennen.

 

Op zo’n dag draait alles om doen. De studenten van het Deltion College Zwolle in gingen bij Cotap Academy aan de slag met het leggen van vloerbedekking. Ze werkten met tapijt en vinyl en kregen meteen uitleg over materialen, technieken en toepassingen. Geen les uit een boek, maar leren in de praktijk. En dat slaat aan bij de studenten. 'Het is leerzaam, je ziet heel veel als je zo binnen bent bij een bedrijf,' vertelt Dennis, een van de studenten. 'En het is natuurlijk voor ons gewoon praktijkleren buiten school, dus ja, wel mooi.'

 

Van productie tot verkoop

Voor scholen is zo’n praktijkdag enorm waardevol. Studenten leren niet alleen de nieuwste technieken, maar krijgen ook inzicht in hoe de branche werkt. Bedrijven zoals Cotap laten zien wat er allemaal bij komt kijken om een vloer in de markt te zetten – van productie tot verkoop.

 

Meteen een leerbaan

Ook voor Cotap is deze dag belangrijk. 'We zijn blij als we vloeren verkopen, maar uiteindelijk moeten die ook op een goede manier gelegd worden,' vertelt hr-manager Werner van Eelen, die de dag coördineert. 'Daarom is het belangrijk dat het onderwijs en bedrijfsleven elkaar beter weten te vinden.' En dat lukt. 'Er zijn veel bedrijven die interieurvakmensen zoeken. De meeste studenten hebben al een leerbaan als ze aan de opleiding beginnen, en anderen vinden er snel één,' aldus Gerben Westra, docent aan het Deltion College.

 

Ik vind het een leuke, leerzame dag,' concludeert student Erben, aan het einde van dag. 'We hebben vandaag een inzet gemaakt in vinyl – het is echt mooi werk.'




Links

www.deltioncollege.nl
www.interieur-vakman.nl
www.cotap.nl
www.inretail

Tags

nieuws, interieur, opleiding, woningstofferen, projectstoffering, studenten, BBL, vakmensen, laminaat, academy, vinyl, pvc, leerbaan, docent, technieken, productie, verkoop, vloeren, bedrijven, groothandel, academy, bedrijfsleven, vakmanschap, #interieurvakman, #deltioncollege, #cotap, #cotapacademy

Gerelateerd nieuws
5.500 bezoekers Trendz
De najaarseditie van Trendz bracht bijna 5.500 professionals uit de retail- en interieurbranche samen. Ondanks de uitdagende marktomstandigheden wist de beurs volgens de organisatie haar positie als inspiratie- én inkoopmoment te behouden.
lees verder
Beste scores in woonbranche
Auping, Ikea en Hornbach zijn de supersterren in een onderzoek binnen de woonbranche. Deze partijen hebben de beste positionering en scoren hoog op de waardestrategieën ‘beste proces’, ‘beste product’ en ‘beste service’.
lees verder
 
Opening nieuw kantoor EK
lees verder
Groei detailhandel in juli
De Nederlandse detailhandel zet 5% meer om in juli, ook de winkels in woninginrichting laten een duidelijke groei zien.
lees verder
 
Veel nieuws bij Unilin
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden