Trendrapport Forbo Flooring

Vrijdag 08 mei 2015

Marijke Griffioen, designer en trendonderzoeker, heeft kortgeleden namens Forbo Flooring het nieuwe internationale trendrapport ‘Make it incredible’ gepresenteerd.
Trendrapport Forbo Flooring

Een voorbeeld van de trend 'Innovation, doing instead of thinking'. Een mobiele vergaderplek van Studio Raaaf op het vroegere Navo-vliegveld Soesterberg genaamd Secret Operation 610

Aan het rapport werd meegewerkt door textielontwerper Samira Boon, duurzaamheid visionair Thomas Rau en DUS architecten. Het rapport beschrijft lange termijn tendensen in vier thema’s:
1. New business, scripting diversity;
2. Innovation, doing instead of thinking
3. Health, the new wealth en
4. Sustainability, connecting responsibilities.

1. Bedrijven ontwikkelen zich van exclusief en eenduidig naar breed en verbonden. Het onderscheid tussen grote en kleine bedrijven vervaagt en gaan  samenwerkingsverbanden aan. De invloed van de start-up groeit en de consument verenigt zich in collectieve privé initiatieven en wordt zo opdrachtgever.’

2. De veeleisende consument gelooft niet meer in slogans, maar veel meer in wat de buren zeggen. Mensen willen transparantie en snel bediend worden. Lange ontwikkeltrajecten worden vervangen door innovatieve 'hands-on-' en 'design by doing'-methoden waarbij de gebruiker steeds meer betrokken wordt in het proces.

3. Extreme aandacht voor persoonlijk welzijn, ontwikkeling en gezondheid. Een eigenmachtige patiënt diagnosticeert zichzelf. Gezondheid is ook steeds belangrijker in de werkomgeving waar de balans tussen ontspanning, privé en werk opnieuw wordt gezocht.

4. Tijdloze gebouwen gemaakt van hoogwaardige materialen vormen een duurzame oplossing. Maar duurzaamheid kan ook betekenen het maken van gebouwen als dynamische modules: gebouwen die relatief eenvoudig aan te passen zijn en zo kunnen inspelen op een gewijzigde vraag van gebruikers.  

De beschreven trends helpen Forbo aan uitgangspunten bij het ontwikkelen en ontwerpen van nieuwe vloeren zoals de net geïntroduceerde Marmoleum Modular collectie.



Links

www.forbo-flooring.nl
www.forbo-flooring.be

Tags

Nieuws, interieur, wonen, pvc, lvt, vinyl, linoleum, project, vloer, trends, trend, marmoleum, modular, tegels, stroken

Gerelateerd nieuws
A@W: Regenerative Architecture
Architect@Work keert op 9 en 10 september terug naar Ahoy. De vakbeurs staat dit jaar in het teken van 'Regenerative Architecture' en presenteert opnieuw een selectie van productinnovaties, lezingen en materiaaloplossingen.
lees verder
Nieuwe directeur Domotex
Voor de vakbeurzen en consumentenbeurzen van de Deutsche Messe is een nieuwe directeur benoemd, die onder andere ook verantwoordelijk wordt voor de Domotex.
lees verder
 
In prijs voor studenten
lees verder
Heimtextil vernieuwt tapijtaanbod
Heimtextil geeft het tapijtsegment voor de editie van 2027 een nieuwe opzet. De beurs koppelt tapijtleveranciers nadrukkelijker aan andere interieursegmenten en introduceert daarnaast een nieuw premiumplatform.
lees verder
 
Samenwerking van Dijk en I4F
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden