Talents 25 jaar

Vrijdag 21 november 2025

Wat drijft jong design? Welke benaderingen zullen het design van de toekomst bepalen? En welke namen moeten we zeker onthouden? Dit is te zien in het Talents programma van de Ambiente.
Talents 25 jaar
Talents 25 jaar Talents 25 jaar Talents 25 jaar Talents 25 jaar

Sinds 2001 promoot het programma Talents jonge internationale ontwerpers en biedt het waardevolle inzichten in relevante ontwikkelingen en nieuwkomers. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum brengt Messe Frankfurt het werk van voormalige Talents, nu internationaal gevestigde ontwerpers, en opkomende nieuwe deelnemers samen in een interdisciplinair toekomstlaboratorium.

 

Welke oplossingen bieden hedendaagse ontwerpers voor de uitdagingen van onze tijd? Het succesvolle ondersteuningsprogramma Talents op Ambiente geeft spannende antwoorden op deze en vele andere vragen in hal 3.1. In de jubileumeditie presenteert de beurs een samengestelde showcase waarin 15 voormalige en 10 nieuwe talenten hun benaderingen en producten aan een internationaal professioneel publiek presenteren.

 

Designiconen & nieuwkomers

Tot de ‘Ex-Talents’ behoren Mark Braun, Martino Gamper, Laura Straßer en de ontwerpstudio's L+W Design Consultancy, Polka en Speziell. Ook Sebastian Herkner, die in 2008 zijn veelgeprezen lamp ‘Nan16’ presenteerde, keert terug. In 2026 zal hij zijn nieuwe Of.Line-collectie voor Decor Walther presenteren. De focus van deze collectie ligt op een opvallende mix van materialen, waarbij innovatief verwerkt aluminium wordt gecombineerd met handgemaakt porselein. De Franse ontwerpster Marlene Huissoud introduceerde in 2015 haar project ‘From Insects’, een avant-gardistische serie vazen gemaakt van het natuurlijke materiaal 'propolis'. Tot op de dag van vandaag is ze trouw gebleven aan haar thema: de schoonheid en het belang van biodiversiteit.

 

Haar kunstwerk ‘Cocoon Cabinet #1’, dat ze in 2026 zal presenteren, is gebaseerd op duizenden zijderupscocons van de Peace Silk-beweging, bedekt met een dunne laag natuurlijke, biologische bijenhars. In zijn opmerkelijke serie Traces onderzoekt de Finse meester-timmerman en ontwerper Antrei Hartikainen door mensen beïnvloede landschappen, bekeken vanuit verschillende afstanden. De details, schaal, vormen en texturen van zijn meubelstukken veranderen afhankelijk van het perspectief.

 

De Duitse ontwerpster Mareen Baumeister is nieuw in het Talents-programma. In haar interdisciplinaire project Flock combineert ze robotica met traditioneel vakmanschap. Op deze manier transformeert ze wolafval tot aantrekkelijke objecten van één materiaal met heterogene eigenschappen. Adrian Grabow richt zich op destigmatisering. In zijn project Charms verheft hij gestigmatiseerde fidget-tools tot tactiele dagelijkse metgezellen. De geselecteerde materialen en organische vormen van zijn handige tools zorgen voor een rustgevende, concentratiebevorderende ervaring – terwijl ze tegelijkertijd de aantrekkingskracht van begeerlijke designobjecten hebben.

 

Hoe vinden we rust en focus? De Japanse ontwerper Ryoji Takahashi (Studio Vitro) stelt deze vraag centraal in zijn verlichtingsobject 'Dew'. Hij brengt licht, water en beweging samen om een nieuw meditatief element te creëren – en biedt zo momenten van rust in een steeds sneller wordende wereld.Een volledige lijst van alle Talents 2026 is te vinden op de Ambiente-website.

 

25 jaar Talenten

Het in 2001 gelanceerde programma 'Talents' brengt jonge ontwerpers in contact met de internationale design- en productiegemeenschap. In tegenstelling tot veel andere ondersteuningsprogramma's profiteren deelnemers in Frankfurt van een gratis beursstand en actieve begeleiding bij de voorbereiding van hun vaak eerste internationale beurs.

 

Ambiente/Christmasworld: 6-10 februari 2026 /Creativeworld: 6-9 februari 2026 in Messe Frankfurt.



Links

www.ambiente.messefrankfurt.com/frankfurt/en/programme-events/talents
www.netherlands.messefrankfurt.com

Tags

nieuws, interieur, talenten, ontwerpen, designers, producten, verlichting, materiaal, tactiel, organisch, vormen, aantrekkingskracht, designobjecten, verlichtingsobject, rust, talents, beursstand, begeleiding, voorbereiding, beurs, internationaal, exposanten, bezoekers, hal, #ambiente #creativeworld, #christmasworld, #messefrankfurt, #talents, #sebastianherkner.

Gerelateerd nieuws
2024|25 Sterk jaar Jysk
Jysk blijft groeien en beleeft beste jaar ooit in Nederland met sterke groei in omzet en winstgevendheid.
lees verder
 
Kennisdeling op Nordstil Winter 2026
lees verder
Nieuwe designervaring
AI, materiaalinnovaties en duurzaam design: Patricia Urquiola's ‘Among-all’ op de international interieurtextielbeurs Heimtextil 2026 in Frankfurt aankomende januari.
lees verder
Sluiting Leenbakker winkels Benelux
Leenbakker vertrekt uit België en heeft slechts een deel van de winkels kunnen overdoen aan andere bedrijven. In Nederland zijn er onlangs een paar winkels gesloten.
lees verder
 
Levensgroot kunstwerk Arte
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden