Subsidie World Skills

Donderdag 19 februari 2026

De vakwedstrijden voor VMBO en MBO studenten World Skills hebben subsidie gekregen om de komende jaren deze wedstrijden en extra activiteiten te organiseren. Dit is belangrijk voor de toekomst van ambachtvakken.
Subsidie World Skills
Subsidie World Skills

Worldskills Netherlands heeft vandaag van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap te horen gekregen dat zij de aanbesteding van de instellingssubsidie vakwedstrijden 2026-2036 heeft gewonnen. Worldskills Netherlands organiseert jaarlijks beroepenwedstrijden voor het VMBO en MBO. De nieuwe subsidie borgt de organisatie van deze activiteiten. Nieuw is dat ook wedstrijden voor praktijkonderwijs/VSO en HAVO(-praktijk) zullen worden ontwikkeld. Ook wordt een loopbaan oriëntatie -en begeleidingsprogramma ontwikkeld voor deze nieuwe doelgroep. 

 

'We zijn heel blij dat wij het vertrouwen hebben gekregen om de komende tien jaar vakwedstrijden voor het (beroeps)onderwijs te organiseren. De afgelopen tien jaar konden we dit al doen via een excellentie- en subsidieregeling voor het (V)MBO. Daardoor groeiden onze projecten Skills Talents (VMBO) en Skills Heroes (MBO) en het beroepenevenement Skills The Finals. Nu zijn ze binnen het onderwijs niet meer weg te denken als instrument dat de leerlingen en studenten uitdaagt hun vaktalenten te ontdekken en te ontwikkelen. En het creëert bovendien beroepstrots bij - en waardering voor - deelnemers, onderwijs en vakmanschap,' aldus Mariëtte Hamer, voorzitter bestuur Worldskills Netherlands.

 

Tien jaar

De nieuwe subsidieregeling gaat op 1 april in en heeft een looptijd van tien jaar. Jaarlijks is hiermee een bedrag gemoeid van € 7,21 miljoen  voor wedstrijden in het MBO, VMBO, voortgezet onderwijs, internationaal en voor LOB programma’s. Ook de VO-raad, MBO Raad en Stichting Platforms Vmbo zijn blij met het besluit van het ministerie. 'Niet alleen kunnen vakwedstrijden worden gecontinueerd, ook blijven onderwijs en vakmanschap in Nederland stevig gepromoot en kunnen over de gehele linie in het voortgezet onderwijs meer leerlingen meedoen. Zij krijgen meer kennis over beroepen en vaardigheden, meer mogelijkheden zich hierin verder te ontwikkelen en kunnen beter keuzes voor vervolgopleidingen maken,' aldus de voorzitters Henk Hagoort (VO-raad), Adnan Tekin (MBO Raad) en Arjen Daelmans (SPV) in een gezamenlijke reactie.

 

Spil tussen onderwijs en bedrijfsleven

Voor de organisatie van wedstrijden spant Worldskills Netherlands zich in om onderwijs en bedrijfsleven te laten participeren in de activiteiten. Jaarlijks doen leerlingen en studenten van 170 VMBO scholen en meer dan 1000 opleidingen van 46 MBO scholen mee aan de voorrondes, kwalificaties en uiteindelijk landelijke finales. Bedrijven dragen bij met kennis, materialen en machines zodat de beroepspraktijk optimaal kan worden nagebootst. De deelnemers krijgen hierdoor een unieke leerervaring.

 

'De organisatie Worldskills Netherlands werkt al vanaf 2002 aan de promotie van het beroepsonderwijs en zet vakwedstrijden in om jongeren hun talent te laten ontdekken en te ontwikkelen. De vakwedstrijden zijn niet het einddoel maar een instrument om jongeren daarin te begeleiden en hiermee ambassadeurs te hebben voor de prachtige kansen met een beroepsopleiding, de ruggengraat van de Nederlandse maatschappij. Daarom zijn wij dankbaar voor het vertrouwen en de kans om dit verder uit te bouwen en nieuwe mogelijkheden te ontwikkelen in het voortgezet onderwijs,' aldus Erik van der Zwan, directeur Worldskills Netherlands.



Links

www.worldskillnetherlands.nl
www.vo-raad.nl
www.mboraad.nl
www.platformsvmbo.nl

Tags

nieuws, interieur, vakwedstrijden, ambacht, beroepsopleiding, maatschappij, vakmensen, meubelmakers, vaardigheden, skills, voortgezet, onderwijs, vmbo, roc, mbo, scholen, voorronde, kwalificaties, organisatie, wedstrijden, finales, praktijkonderwijs, vso, jongeren, #worldskills, #voraad, #mboraad, #spv, #vmboplatform

Gerelateerd nieuws
800 banen minder bij Ikea
De ingka Group kondigt een vereenvoudigde organisatiestructuur aan om de lange termijn ambities waar te maken, waarbij 800 functies komen te vervallen.
lees verder
Zwaan van Rietveld terug
De Zwaan, een fauteuil die Gerrit Rietveld in 1958 ontwierp voor de Wereldtentoonstelling Brussel 1958, is opnieuw in productie genomen door Pastoe. Het ontwerp krijgt daarmee een nieuwe plek binnen het hedendaagse interieur.
lees verder
Aanpassing garantiebeleid
De meubelketen Seats and Sofas compenseert gedupeerde consumenten en past haar garantiebeleid aan na ingrijpen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
lees verder
 
Kunst, design en vakmanschap
lees verder
Bestellen bij Fonq onmogelijk
Bij de webshops van Fonq en Naduvi kunnen klanten momenteel geen bestellingen plaatsen. Op beide sites verschijnt een melding dat er tijdelijk geen betalingen worden geaccepteerd. Dat melden verschillende retailmedia nadat de holding achter de platforms uitstel van betaling heeft aangevraagd.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden