Stijging inflatie april 2025

Dinsdag 13 mei 2025

De Inflatie in Nederland is in april naar 4,1% gestegen, wat hoger dan in maart. De prijzen van onder andere meubelen zijn echter vrijwel niet gestegen.
Stijging inflatie april 2025
Stijging inflatie april 2025

Consumentengoederen en -diensten in Nederland waren in april 4,1% duurder dan een jaar eerder, meldt het CBS. In maart was de inflatie 3,7%. Het inflatiecijfer van april is hetzelfde als bij de snelle raming die op 2 mei is gepubliceerd.

 

De inflatie wordt elke maand gemeten als de ontwikkeling van de consumentenprijsindex (CPI) ten opzichte van dezelfde maand in het voorgaande jaar. De CPI geeft ook inzicht in de prijsontwikkeling in vergelijking met een maand eerder. Ten opzichte van maart stegen de prijzen voor consumenten in april met 1,0%.


De prijsontwikkeling van vliegtickets droeg het meest bij aan de stijging van de inflatie. In april 2025 waren internationale vluchten 20,8 % duurder dan in april 2024, in maart 2025 waren internationale vluchten 1,4% goedkoper dan een jaar eerder.

Ook de prijsontwikkeling van een verblijf in een bungalowpark had een opwaarts effect op de inflatie. April 2025 telde meer vakantiedagen dan april 2024, doordat de meivakantie vroeg viel. Rond feestdagen en in vakanties zijn prijzen van goederen en diensten gerelateerd aan toerisme hoger doordat er dan meer mensen op vakantie gaan.

 

Daarentegen had de prijsontwikkeling van motorbrandstoffen een drukkend effect op de ontwikkeling van de inflatie. Motorbrandstoffen waren in april 8,9% goedkoper dan in april 2024. In maart waren de prijzen van motorbrandstoffen 5,1% lager dan een jaar eerder.



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, inflatie, consumentenprijzen, voedingsmiddelen, meubelen, huishoudens, artikelen, woningen, productgroep, stoffering, huishoudtextiel, brandstoffen, diensten, vakanties, consumentenprijsindex, hicp, CPI, eurozone, #cbs

Gerelateerd nieuws
Talents 25 jaar
Wat drijft jong design? Welke benaderingen zullen het design van de toekomst bepalen? En welke namen moeten we zeker onthouden? Dit is te zien in het Talents programma van de Ambiente.
lees verder
Weer minder gebouwde woningen
Er werden in Nederland meer vergunningen verstrekt, maar minder nieuwe woningen gebouwd in het derde kwartaal, zo rapporteert het CBS.
lees verder
AI biedt veel kansen
Tijdens de AI Summit van de Interieurclub werden tijdens verschillende presentaties de kansen toegelicht die AI kan creëren voor interieurprofessionals.
lees verder
Light+Building Noord Amerika
Vanaf 2027 zal de Light & Building beurs ook in Noord Amerika worden georganiseerd.
lees verder
Contante betaling wordt verplicht
Er wordt momenteel door de Nederlandse overheid gewerkt aan het invoeren van een acceptatieplicht invoeren voor contant geld in 2027.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden