Sterkste stijging kwartaalomzet NL-Detailhandel

Maandag 07 december 2015

De Nederlandse detailhandel heeft in het derde kwartaal 2% meer omzet geboekt dan in dezelfde periode vorig jaar. De hoogste stijging sinds het uitbreken van de crisis in het derde kwartaal van 2008, zeven jaar geleden.
Sterkste stijging kwartaalomzet NL-Detailhandel
Sterkste stijging kwartaalomzet NL-Detailhandel

Vooral woonwinkels, drogisterijen en parfumeriezaken zagen hun omzet toenemen, zo meldde het CBS in de Kwartaalmonitor Detailhandel afgelopen vrijdag.

Het verkoopvolume nam toe met 2,7%. Dat is de sterkste groei in acht jaar. De detailhandel profiteerde onder meer van een verbeterd consumentenvertrouwen en het opleven van de huizenmarkt. De omzet in de foodsector steeg met 2%, in de non-foodsector met 2,3%. De foodsector zit alweer ruim boven het niveau van voor de crisis, de non-foodsector nog niet.

In het derde kwartaal van dit jaar profiteerden met name de woonwinkels (5,2% omzetgroei) en de winkels in persoonlijke verzorging, zoals parfumeriezaken en drogisterijen (6% omzetstijging), van het toegenomen vertrouwen van de consument.

De consument koopt sinds het laatste kwartaal van 2014 weer meer in non-foodwinkels. Ondanks deze aanhoudende omzetgroei lag het omzetniveau van de non-foodsector in het derde kwartaal van 2015 nog altijd 16% onder het niveau van voor de crisis.

Woonwinkels en de doe-het-zelfbranche zitten zelfs nog een kwart onder het omzet- en volumeniveau van het derde kwartaal van 2008.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen

Gerelateerd nieuws
Interesse in Fonq
De curatoren melden dat er veel interesse is in de woonwebshop Fonq uit Utrecht die eind maart failliet is gegaan. Een doorstart is dus mogelijk.
lees verder
Innovatie awards 2026
Innovatie als antwoord: de beurzen Techtextil en Texprocess in Frankfurt belonen oplossingen voor wereldwijde uitdagingen met de Innovation Awards 2026.
lees verder
 
Interieur en gastronomie
lees verder
Huus in de problemen
Woonwinkel Huus balanceert op rand van faillissement. De snelle groei heeft veel problemen in organisatie en liquiditeit veroorzaakt.
lees verder
Veranderingen interieurketen
De woonwinkel onder druk: verschuivende macht in de interieurketen, zo wordt gesteld in een artikel van De Interieurclub.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden