Starter van het Jaar award voor Knuss

Donderdag 09 maart 2023

Knuss uit Kortrijk is door ondernemersvereniging Unizo verkozen tot nationale ‘Starter van het Jaar’. Zaakvoerders Guillaume en Lowie zijn klaar om met hun stoelverwarming de markt te veroveren en de uitstoot van gasverwarming terug te dringen.
Starter van het Jaar award voor Knuss

Unizo wil met de prijs jaarlijkse een inspirerend en aanstekelijke rolmodel op een podium zetten. Dit jaar is het dus Knuss, dat eind 2021 ontstond. Het idee voor de stoelverwarming kregen de jonge ondernemers tijdens een schoolopdracht voor de opleiding Industrieel Productontwerpen. Na hun studies besloten eigenaars Lowie en Guillaume het principe van warmtetechnologie in kussens, zetels en stoelen verder uit te werken zowel voor binnen- als buitenmeubilair.

 

Het ecologische aspect is daarbij volgens het bedrijf een belangrijke drijfveer. Bij de stoelverwarming gaat geen warmte verloren en is er weinig tot geen CO2-uitstoot. Een gasverwarmer verbruikt tot 14.000 Watt per uur, het Knuss-systeem verbruikt 10 tot 30 Watt per persoon. Knuss richt zich op de horeca, maar ook op meubelindustrie.

 

De Hot Dotty, de draadloze verwarmde poef van het bedrijf, is klaar om ruim gelanceerd te worden. Verschillende merken en leveranciers hebben reeds interesse getoond. In 2022 won Knuss nog de hoofdprijs van de wedstrijd Expedition Do! (Durf Ondernemen) van de Ugent. Dit jaar wordt een professioneel bureau ingeschakeld in om investeerders te zoeken. De poef Hot Dotty is geschikt voor binnen en buiten, levert na opladen 8 uur warmte aan rug en achterwerk en kost € 1.4980 in de M versie en € 1.678 in XL versie.



Links

www.unizo.be
www.knuss.eu

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, meubel, woonkamer, outdoor, meubelen, startup, award, ondernemen, duurzaamheid, #knuss, #unizo

Gerelateerd nieuws
 
Nieuwe kastopstellingen van Coesel
lees verder
Prijsverlagingen Ikea
Ikea investeert €1,2 miljard in prijsverlagingen in Europa om terughoudende consumenten aan te trekken.
lees verder
De Machinekamer bestaat 20 jaar
De Machinekamer bestaat in september twintig jaar. Wat in 2006 begon met het opknappen van een partij vintage buisframestoelen, groeide uit tot een collectie met vintage design, heruitgaven en eigen meubelontwerpen.
lees verder
 
Kingcome maakt bed voor honden
lees verder
Festival Ambacht 2026
Op zaterdag 26 en zondag 27 september 2026 wordt de NDSM Loods in Amsterdam weer omgebouwd tot een enorme ambachtelijke werkplaats, waar ambachtslieden uit binnen- en buitenland hun passie delen met een breed publiek.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden