Spiegelkunst in bloemvorm

Dinsdag 22 juli 2025

De Italiaanse designproducent Glas Italia introduceert dit jaar de Bouquet Mirror, een uitgesproken wandobject dat evenveel kunst als spiegel is.
Spiegelkunst in bloemvorm
Spiegelkunst in bloemvorm

Het ontwerp is van de Amerikaanse designer Johanna Grawunder, bekend om haar experimentele benadering van glas, kleur en verlichting. De Bouquet Mirror bestaat uit tien overlappende spiegels, elk in een eigen kleur en formaat. De organisch gerangschikte ovale vormen doen denken aan een boeket, maar dan uitgevoerd in reflecterend glas. Dankzij de verschillende tinten en gelaagdheid ontstaat een spel van licht, schaduw en spiegeling dat continu verandert met de kijkhoek en het omgevingslicht.

 

De spiegel is voorzien van een achterpaneel met meerdere bevestigingspunten, waardoor hij in diverse oriëntaties aan de muur kan worden gehangen. Hierdoor kan het object zich aanpassen aan de ruimte in plaats van andersom. De afmetingen (130 × 105 cm) maken het tot een imposant statement, geschikt voor grote entrees, woonkamers of hotelinterieurs.

 

De Bouquet is verkrijgbaar met of zonder geïntegreerde LED-verlichting. In de verlichte versie zorgt een dimbare achterverlichting voor een subtiele gloed rondom de spiegel, waardoor de compositie nog meer diepte krijgt. 

Hoewel Grawunders spiegelserie zonder twijfel decoratief is, blijft het functionele aspect behouden: enkele vlakken zijn neutraal en helder genoeg om daadwerkelijk als spiegel te gebruiken. Toch is de Bouquet Mirror vooral bedoeld als blikvanger – een samensmelting van kunst, licht en glasbewerking waarin de technische expertise van Glas Italia duidelijk naar voren komt.

 

De spiegel maakt deel uit van Glas Italia’s 2025-collectie. De richtprijs ligt rond de €3.600, afhankelijk van uitvoering en verlichting.



Links

www.glasitalia.com

Tags

Nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, meubelretail, meubelsector, verlichting, licht, accessoire, spiegel, accessoire, decoratie, #glasitalia, #bouquet

Gerelateerd nieuws
Doordacht energiezuinig interieur
[Sponsored artikel] - Hoe combineer je energiezuinig wonen met een doordacht interieur? Wie regelmatig reist, merkt het steeds vaker: hotels, vakantiewoningen en zelfs guesthouses besteden bewuster aandacht aan duurzaamheid.
lees verder
 
Natuurelement op de wand
lees verder
Trendverhaal Showup
Op 1 en 2 februari keert Showup terug naar Vijfhuizen en staat nadrukkelijk in het teken van beleving en zintuiglijke waarneming, vooral in de Trendzone, die dit seizoen is opgezet rond het overkoepelende thema Open your senses.
lees verder
Megaverlies voor Home Fashion Group
De Home Fashion Group (HFG) heeft de afgelopen twee jaar forse verliezen geleden. Tevens werden weer nieuwe sluiting van Leen Bakker filialen aangekondigd.
lees verder
Heimtextil 2026 van start
De internationale interieurtextielbeurs Heimtextil 2026 in Frankfurt biedt stabiliteit en innovatie in een dynamische wereldmarkt van textiel en vloeren.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden