Spiegelkunst in bloemvorm

Dinsdag 22 juli 2025

De Italiaanse designproducent Glas Italia introduceert dit jaar de Bouquet Mirror, een uitgesproken wandobject dat evenveel kunst als spiegel is.
Spiegelkunst in bloemvorm
Spiegelkunst in bloemvorm

Het ontwerp is van de Amerikaanse designer Johanna Grawunder, bekend om haar experimentele benadering van glas, kleur en verlichting. De Bouquet Mirror bestaat uit tien overlappende spiegels, elk in een eigen kleur en formaat. De organisch gerangschikte ovale vormen doen denken aan een boeket, maar dan uitgevoerd in reflecterend glas. Dankzij de verschillende tinten en gelaagdheid ontstaat een spel van licht, schaduw en spiegeling dat continu verandert met de kijkhoek en het omgevingslicht.

 

De spiegel is voorzien van een achterpaneel met meerdere bevestigingspunten, waardoor hij in diverse oriëntaties aan de muur kan worden gehangen. Hierdoor kan het object zich aanpassen aan de ruimte in plaats van andersom. De afmetingen (130 × 105 cm) maken het tot een imposant statement, geschikt voor grote entrees, woonkamers of hotelinterieurs.

 

De Bouquet is verkrijgbaar met of zonder geïntegreerde LED-verlichting. In de verlichte versie zorgt een dimbare achterverlichting voor een subtiele gloed rondom de spiegel, waardoor de compositie nog meer diepte krijgt. 

Hoewel Grawunders spiegelserie zonder twijfel decoratief is, blijft het functionele aspect behouden: enkele vlakken zijn neutraal en helder genoeg om daadwerkelijk als spiegel te gebruiken. Toch is de Bouquet Mirror vooral bedoeld als blikvanger – een samensmelting van kunst, licht en glasbewerking waarin de technische expertise van Glas Italia duidelijk naar voren komt.

 

De spiegel maakt deel uit van Glas Italia’s 2025-collectie. De richtprijs ligt rond de €3.600, afhankelijk van uitvoering en verlichting.



Links

www.glasitalia.com

Tags

Nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, meubelretail, meubelsector, verlichting, licht, accessoire, spiegel, accessoire, decoratie, #glasitalia, #bouquet

Gerelateerd nieuws
Idd Cologne: interieur leeft in de stad
De eerste editie van Interior Design Days cologne (Idd Cologne) nam de Duitse stad vier dagen over. Geen traditionele beursvloer dit keer, maar een levendig stadsfestival waarin 106 merken zich verspreidden over 16 bijzondere locaties.
lees verder
 
VT Wonen stijlhuis
lees verder
Woonbeurs naar 2026
Na het verdwijnen van de VT Wonen & Design beurs zou de afgelopen week een nieuwe beurs Woondesignhub gehouden zijn. Maar deze kwam te vroeg.
lees verder
 
Museale designcollectie
lees verder
Sterk jaar Sostrene Grene
De Deense winkelketen Søstrene Grene boekte een recordomzet en blijft doorgaan met het openen van nieuwe winkels in Europa.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden