Snelle groei Smart Home markt

Dinsdag 22 maart 2022

Ruim 4,5 miljoen Nederlandse huishoudens bezitten een smart home product. Het aantal en de verkoop van deze producten groeit snel.
Snelle groei Smart Home markt

In totaal werd € 5,2 miljard besteed aan deze slimme apparaten. Nederlanders associëren Coolblue het vaakst met smart home producten. Dit blijkt uit de zesde editie van de Smart Home Monitor, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder bijna 5.000 Nederlanders.

 

Meer dan 4,5 miljoen Nederlandse huishoudens zijn in het bezit van één of meerdere smart home producten (57%). In 2021 en 2020 bedroegen deze percentages nog respectievelijk 52% en 42%. De smart home markt blijft dus sterk groeien.

 

In totaal hebben Nederlanders voor meer dan € 5,2 miljard aan smart home producten in huis. In 2021 was dit nog € 2,9 miljard. Dat is een forse jaarlijkse stijging van € 2,3 miljard (1). De productcategorie ‘huishouden en comfort’ heeft hierin met bijna € 1,5 miljard het grootste aandeel. Op enige afstand volgen de overige segmenten.

 

Bijna een kwart van de Nederlanders denkt aan Coolblue (24%) wanneer zij een smart home product willen kopen. Coolblue heeft daarmee Mediamarkt (23%), de koploper van voorgaande jaren, ingehaald. Bol.com (12%), Ikea (6%) en Conrad (5%) maken de top vijf compleet.

 


Multiscope is een specialist in online marktonderzoek en ondersteuntbedrijven en organisaties bij het nemen van de juiste beslissingen door middel van online panels, marktrapporten en innovatieve onderzoeksoplossingen. De resultaten komen uit de zesde editie van de  Smart Home Monitor, een grootschalig onderzoek naar de status van domotica in Nederland. In het onderzoek zijn 4.918 respondenten van 18 jaar en ouder ondervraagd, representatief voor de Nederlandse bevolking.



Links

www.multiscope.nl

Tags

nieuws, interieur, onderzoek, online, smarthome, bestedingen, groei, marktaandeel, #multiscope, #smarthomemonitor, #coolblue

Gerelateerd nieuws
 
Ruimtelijk manifest
lees verder
Wastafel blikvanger badkamer
[Sponsored artikel] - Wanneer je de badkamer gaat inrichten, dan wordt er vooral gedacht aan de indeling, de tegels en hoe het bad of de doucheruimte eruit moet zien. Maar het is de wastafel die je het vaakst gebruikt.
lees verder
Interieurafwerking zit in details
[Sponsored artikel] - Het verschil tussen een amateuristisch en professioneel interieur zit vaak in kleine details die het echt helemaal afmaken en die ervoor zorgen dat de totale beleving stijgt.
lees verder
Flinders gaat verder als Connox
De merknaam Flinders verdwijnt op termijn uit de markt. De Nederlandse online woonwinkel draagt de exploitatie van zijn webshop over aan zusterbedrijf Connox en wordt onderdeel van een Europees merk.
lees verder
Circulair collectief voor kantoren
Negen bedrijven hebben zich verenigd in Captains of the New Industry. Het nieuwe collectief wil opdrachtgevers, architecten en ontwerpers eenvoudiger toegang bieden tot circulaire oplossingen voor kantoorinrichting.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden