Snelle groei Smart Home markt

Dinsdag 22 maart 2022

Ruim 4,5 miljoen Nederlandse huishoudens bezitten een smart home product. Het aantal en de verkoop van deze producten groeit snel.
Snelle groei Smart Home markt

In totaal werd € 5,2 miljard besteed aan deze slimme apparaten. Nederlanders associëren Coolblue het vaakst met smart home producten. Dit blijkt uit de zesde editie van de Smart Home Monitor, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder bijna 5.000 Nederlanders.

 

Meer dan 4,5 miljoen Nederlandse huishoudens zijn in het bezit van één of meerdere smart home producten (57%). In 2021 en 2020 bedroegen deze percentages nog respectievelijk 52% en 42%. De smart home markt blijft dus sterk groeien.

 

In totaal hebben Nederlanders voor meer dan € 5,2 miljard aan smart home producten in huis. In 2021 was dit nog € 2,9 miljard. Dat is een forse jaarlijkse stijging van € 2,3 miljard (1). De productcategorie ‘huishouden en comfort’ heeft hierin met bijna € 1,5 miljard het grootste aandeel. Op enige afstand volgen de overige segmenten.

 

Bijna een kwart van de Nederlanders denkt aan Coolblue (24%) wanneer zij een smart home product willen kopen. Coolblue heeft daarmee Mediamarkt (23%), de koploper van voorgaande jaren, ingehaald. Bol.com (12%), Ikea (6%) en Conrad (5%) maken de top vijf compleet.

 


Multiscope is een specialist in online marktonderzoek en ondersteuntbedrijven en organisaties bij het nemen van de juiste beslissingen door middel van online panels, marktrapporten en innovatieve onderzoeksoplossingen. De resultaten komen uit de zesde editie van de  Smart Home Monitor, een grootschalig onderzoek naar de status van domotica in Nederland. In het onderzoek zijn 4.918 respondenten van 18 jaar en ouder ondervraagd, representatief voor de Nederlandse bevolking.



Links

www.multiscope.nl

Tags

nieuws, interieur, onderzoek, online, smarthome, bestedingen, groei, marktaandeel, #multiscope, #smarthomemonitor, #coolblue

Gerelateerd nieuws
Visgraat vloer: tijdloze elegantie thuis
[Sponsored artikel] - Op zoek naar een vloer die zowel stijlvol als tijdloos is? Bij Laminaat-plaza vind je een uitgebreide collectie laminaatvloeren, waaronder prachtige visgraat patronen die perfect passen in elk interieur.
lees verder
Stand van zaken Belgische meubelindustrie
Rondom de Internationale Meubelbeurs in Brussel, van 2 tot en met 5 november, publiceert Fedustria altijd een conjunctuurbericht over de Belgische meubelindustrie.
lees verder
Omzet NL-retail september 2025 groeit
De Nederlandse detailhandel heeft in september 3,8% meer omgezet dan in september 2024, volgt uit cijfers van het CBS.De interieurbranche groeide mee.
lees verder
Leenbakker winkels deels naar Jysk
Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
lees verder
Preview Meubelbeurs Brussel 2025
Van zondag 2 tot en met woensdag 5 november toont Meubelbeurs Brussel weer de veelzijdigheid van de Europese interieurwereld. Van Pools eikenhout tot Spaanse matrassen en Belgische meubelklassiekers.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden