Sandra Figuerola voor Gan Rugs

Dinsdag 02 april 2019

Sandra Figuerola is een van de meest productieve designers voor de Spaanse Gan Rugs. Zij ontwierp zeven tapijt- en kelimcollecties voor het bedrijf, allemaal vol van kleur.
Sandra Figuerola voor Gan Rugs
Sandra Figuerola voor Gan Rugs Sandra Figuerola voor Gan Rugs Sandra Figuerola voor Gan Rugs Sandra Figuerola voor Gan Rugs

Gan Rugs, een merk van Gandia Blasco, exposeerde begin dit jaar op IMM. Hier was te zien hoe Sandra Figuerola (foto 5) invloeden van over de hele wereld vangt in haar designs. Een nieuw product begint voor haar vaak met een reis, of een bezoek aan een kunsttentoonstelling. Hieruit komen bijzonder dessins voort, die vaak geometrisch en avant-garde zijn.

 

Dit proces is te zien in designs zoals Catania (foto 1), Palermo (foto 2) en Siracuse (foto 3), allemaal geïnspireerd door een bezoek aan Sicilië. Of in haar tapijten Alexandera en Tumbuctú uit de Glaoui (foto 4) collectie, die geïnspireerd zijn door Marokkaans handwerk. Ondanks hun verschillen hebben de kwaliteiten gemeen dat kleur een hoofdrol speelt.

 

Ook de manier waarop een tapijt gemaakt wordt is belangrijk voor de designer uit Valencia. Uit de samenwerking tussen Figuerola en Gan Rugs zijn daarom collecties voortgekomen waarbij complexe handmatige technieken werden gebruikt. Zo omvat de Glaoui collectie handgeknoopte en geborduurde tapijten. Alle tapijten zijn gemaakt van 100% wol.



Links

www.gandiablasco.com
www.gan-rugs.com
www.imm-cologne.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, vloeren, karpet, tapijt, kelim, mediterraan, mediteraan, mediterrane, mediterane, binnen, wol, #imm, #imm19, #imm2019, #ganrugs, #gandiablasco, #Sandrafiguerola

Gerelateerd nieuws
 
Weer groeit woninginrichting flink
lees verder
Laatste badkamertrends
[Sponsored artikel] - Het ontwerpen van een nieuwe badkamer kan best lastig zijn. Hoe zorg je dat deze aansluit bij de laatste trends en tegelijkertijd dermate tijdloos is, dat je er ook over tien jaar nog van geniet?
lees verder
Messe Frankfurt naar Oost-Afrika
Messe Frankfurt breidt zijn textielbeurs-netwerk verder uit naar Oost-Afrika: drie grote beurzen verschijnen in 2027 voor het eerst in Nairobi, Kenia, als onderdeel van ASFW.
lees verder
Thierry Leys terug bij Leen Bakker
Thierry Leys, in 2025 opererend als directeur van Leen Bakker België, is begin april bij Leen Bakker Nederland teruggekeerd als sales- en retaildirecteur van de woonwinkelketen.
lees verder
 
Aandeelhoudersstrijd bij Headlam
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden