Samenwerking Rietveld en Hay

Dinsdag 14 februari 2023

Rietveld Originals en Hay slaan de handen ineen voor de wereldwijde productie, marketing en distributie van de Krat serie.
Samenwerking Rietveld en Hay
Samenwerking Rietveld en Hay Samenwerking Rietveld en Hay

In 1934 ontwierp architect Gerrit Rietveld een unieke meubelserie, gemaakt van verpakkingsmateriaal van vurenhout dat gebruikt werd bij meubeltransport. Rietveld wilde daarmee eenvoudig en praktisch design betaalbaar maken voor de massa.

 

'De Kratstoel is een prachtig voorbeeld van een meubel dat is ontworpen door een architect die op zoek was naar harmonie tussen architectuur en interieur,' zegt Rolf Hay, medeoprichter van Hay. 'Het is moeilijk om een ontwerp te bedenken dat dichter bij onze kernwaarden op het gebied van design ligt. Het was echt Rietveld's missie om een super coole, betaalbare, open-source meubellijn voor iedereen te creëren - met een ongelooflijk democratische benadering van design. Met de herlancering van de Krat serie kunnen we bijna 90 jaar na het ontwerp Rietveld ‘s droom waarmaken.'

 

Van massief vurenhout in twee uniforme breedtes wordt onder het label Rietveld Originals de meubelserie Krat gemaakt, die door behandeling geschikt is voor binnen en buitengebruik. De serie bestaat uit een loungestoel, krat stoel, lage tafel en bijzettafel, die flat-pack geleverd worden geleverd om zelf te monteren. De kleur van de meubels is gebaseerd op een palet dat Rietveld vaker toepaste in zijn huizen, zwart, wit, ijzerrood en een grijze tint genaamd London Fog en vanzelfsprekend in gelakt naturel vurenhout.

 

Vanaf 15 februari is de Krat serie verkrijgbaar via de Rietveld Originals webshop en de verkoopkanalen van Hay. Rietveld Originals is onderdeel van Rsga Design, voorheen bekend als de Dutch Gelderland Group. De Deense meubelfabrikant Hay is onderdeel van Millerknoll groep.



Links

www.rietveldoriginals.com
www.hay.dk
www.hermanmiller.com/nl_nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, meubel, meubelen, design, project, residentieel, stoel, fauteuil, tafel, bijzettafel, tafel, bijzet, webshop, retail, winkel, detailhandel, rietveld, #rietveldoriginals, #hay, #hermanmiller, #millerknoll

Gerelateerd nieuws
Jazz breidt zitcollectie uit
Turri presenteert de nieuwe gestoffeerde collectie Jazz, ontworpen door Giuseppe Viganň. De serie bestaat uit een twee- en driezitsbank en was eerder dit jaar als preview te zien tijdens de Meubelbeurs in Milaan.
lees verder
Groei consumptie woninginrichting
De consumptie van huishoudens in Nederland is volgens het CBS in april met 1% gegroeid, vooral duurzame goederen (waaronder woninginrichting) stegen sneller.
lees verder
Idd cologne kiest opnieuw stad
Beurs en showrooms vormen samen één programma in Keulen. De editie van 2026 sluit opnieuw aan op Orgatec en richt zich op wonen, hospitality en design.
lees verder
 
Roderick Vos ontwerpt City Sofa
lees verder
Mooi interieur is risico in huis
[Sponsored artikel] - Een mooi huis is ook een kwetsbaar huis. Juist in huizen waar veel aandacht naar interieur gaat, zitten verrassend veel “risicomomenten”.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden