Samenwerking Garant en ABK

Donderdag 08 juli 2021

Een strategische alliantie voor de beddenspeciaalzaak in Duitsland: de Garant – Groep en ABK gaan intensief samenwerken.
Samenwerking Garant en ABK

De ABK-inkoopvereniging uit Gütersloh en de Garant-groep uit het naburige Rheda-Wiedenbrück willen in de toekomst nauw samenwerken. Een bijbehorende intentieverklaring is al getekend. In de komende week worden de ABK-aandeelhouders in persoonlijke gesprekken op de hoogte gebracht van alle details en zal het aandeelhoudersbesluit over de samenwerkingsovereenkomst eind september worden genomen op de ABK-bestuursvergadering. Dit betekent dat de operationele samenwerking zoals gepland op 1 januari 2022 kan beginnen. Voor de komende jaren is een stapsgewijze intensivering van de samenwerking gepland.

 

ABK en de Garant-speciaalvereniging Gutes Schlafen vertegenwoordigen momenteel ongeveer 250 handelspartners met bijna 300 vestigingen (beddenspeciaalzaken) in Duitsland. Door de samenwerking krijgen de door de eigenaar geleide beddenspeciaalzaken en speciaalzaken meer gewicht in een dynamische markt en wordt de toekomst van middelgrote bedrijven op lange termijn veiliggesteld in concurrentie met andere vormen van distributie. Centrale regulering en strategische inkoop worden hiervoor georganiseerd door de Garant Groep, die met in totaal 1.800 leden ook goed vertegenwoordigd is in de meubel- en keukenvakhandel in Duitsland en via bestaande inkoop al relevante inkoopvolumes heeft in alle productgroepen.

 

Bij de operationele vormgeving van het productassortiment werken de commissies van beide verenigingen nauw samen om mogelijke synergieën in inkoop te benutten. De aparte vermarkting van de exclusieve collecties richting de eindconsument blijft echter behouden op de bestaande locaties om de duidelijke profilering van de lokale partners te waarborgen. Daarnaast zullen de ABK-aandeelhouders in de toekomst via een tweede lidmaatschap bij Garant ook toegang kunnen krijgen tot het uitgebreide dienstenportfolio van de Garant Groep - met name op het gebied van (digitale) marketing, maar ook bijvoorbeeld financiële dienstverlening of bedrijfsadvies.

 

In Nederland wordt Garant vertegenwoordigd door Garant Nederland in Rosmalen.



Links

www.garant-gruppe.de
www.garant-nederland.nl
www.abk-verband.de

Tags

slaapcomfort, matrassen, samenwerking, duitsland, inkoopgroep, commissies, kussens, dekbedden, ondernemers, lokalewinkel, versterking, synergie, marketing, #garant, #abk

Gerelateerd nieuws
Versterking Comafin groep
Comafin Groep versterkt formuleteams van De Woonspecialist en Thuisin met twee nieuwe formulemanagers.
lees verder
Verzoek matrasrecycling
Matrasrecycling Nederland (MRN) vraagt nieuwe Algemeen Verbindend Verklaring aan en breidt Producentenverantwoordelijkheid uit naar alle matrassen.
lees verder
Duurzaamheid leidraad kantoorinrichting
[Sponsored artikel] - Duurzaamheid speelt een steeds grotere rol in hoe kantoren worden ingericht. Dat komt niet alleen door wetgeving, maar ook door groeiend bewustzijn over klimaat en gezondheid.
lees verder
Secolo x Tableau in Milaan
Tijdens Milano Design Week 2026 presenteert Secolo voor het eerst een samenwerking met een extern ontwerpstudio. Het merk kondigt een project aan waarbij wordt samengewerkt met het Deense bedrijf Tableau.
lees verder
Boone International failliet
Na ruim 70 jaar is helaas het einde gekomen voor Boone International uit Poperinge. De bekende fabrikant van ruimtebesparende meubeloplossingen en opklapbedsystemen is recent failliet verklaard.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden