Rietveld via Spectrum

Vrijdag 18 juli 2014

Participatiemaatschappij Ampar, het moederbedrijf van Rietveld Originals, neemt een significant belang in het Nederlandse meubelmerk Spectrum. Spectrum gaat de collectie van Rietveld verkopen.
Rietveld via Spectrum
Rietveld via Spectrum Rietveld via Spectrum

Met de participatie van Ampar, dat vorig jaar al participeerde in het bedrijf Rietveld Originals krijgt Spectrum de kans om haar groeiplannen te realiseren en vergroot Ampar de mogelijkheden voor het bedrijf Rietveld Originals.
Spectrum is de voortzetting van het in 1941 door Weverij De Ploeg opgerichte meubelbedrijf. Het bedrijf heeft een breed aanbod van ontwerpers en modellen in haar portefeuille, maar is het meest bekend door de meubelen van de Nederlandse ontwerper Martin Visser.

Volgens Titus Darley van Ampar past de stap in de strategie van het fonds: “Wij richten ons met Ampar op Nederlandse bedrijven die ambachtelijke kwaliteitsproducten voor de consumentenmarkt maken. Met haar prachtige collectie en historie past Spectrum hier uitstekend in. Wij denken dat Spectrum en Rietveld Originals elkaar bovendien op een aantal belangrijke punten zullen versterken.”
Darley doelt hierbij onder meer op het feit dat Spectrum de verkoopactiviteiten van Rietveld Originals zal overnemen. Ook Spectrum-directeur Cindy Verhoeven ziet grote voordelen in de samenwerking tussen de twee bedrijven.

Op korte termijn zal een aantal nooit eerder uitgegeven ontwerpen van Rietveld in de collectie worden opgenomen. Het eerste meubel dat zal worden uitgebracht is de 'Unesco Press Room- stoel.




Links

www.ampar.nl
www.spectrumdesign.nl
www.rietveldoriginals.com

Tags

Ampar, Spectrum, Rietveld, Meubel, participatie, overname, belang

Gerelateerd nieuws
Outdoor living in trek op Spoga+gafa
Spoga+gafa 2026 (22–24 juni in Keulen) meldt sterke vraag naar het segment Living, met name binnen de sectoren Outdoor Decoration en Furniture. Hiervoor hebben zich veel exposanten aangemeld.
lees verder
Geen nieuwe sluitingen Leen Bakker
Woonketen Leen Bakker is niet van plan op korte termijn extra winkels te sluiten. Dat laat een woordvoerder van moederbedrijf Homefashion Group weten aan Retailtrends.
lees verder
Nautische buitenmeubels
De nieuwe Sestri-collectie van het Turkse merk Snoc krijgt zijn primeur in Milaan. Het ontwerp van Studio Klass grijpt terug op de wereld van de botenbouw en vertaalt die naar een serie buitenmeubels.
lees verder
 
Kort dienstverband bij Himolla stopt
lees verder
Sterke groei woninginrichting februari
De Nederlandse detailhandel heeft 1,3% meer omgezet in februari 2026. De groei van meubel- en woninginrichtingswinkels is echter een stuk hoger.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden