Retailomzet december +2,7%

Maandag 13 februari 2017

In december heeft de Nederlandse detailhandel 2,7% meer omgezet dan een jaar eerder. Non food stagneerde, maar de interieursector hield een prachtige groei vast.
Retailomzet december +2,7%
Retailomzet december +2,7% Retailomzet december +2,7%

Zowel de foodsector als de non-foodsector realiseerden in december 2016 een hogere omzet. Daarnaast is online ruim 12% meer omgezet. Over heel 2016 was de omzetgroei van de detailhandel 1,9%, in 2015 was dat 1,4%. Dat is de hoogste omzetgroei in 8 jaar, zo meldt het CBS

De omzet van de winkels in non-food groeide in december met 0,5% De prijzen waren hoger dan een jaar eerder, maar de verkopen 0,4% lager.

Net als in oktober en november groeide de omzet van doe-het-zelfzaken, winkels in keukens en vloeren (+6,3%) en winkels in meubels en huishoudartikelen (3,1%).

De online omzet lag in december 12,1% hoger, webwinkels +11,6%, multi-channelers +12,8%.
Online werd over heel 2016 bijna 19% meer omgezet dan in 2015.

De omzet van de detailhandel is in 2016 nog 4,3% lager dan in 2008. Voor de non-foodwinkels is het omzetverlies sinds de crisis nog altijd bijna 16%. De omzet van winkels in voedings- en genotmiddelen is bijna 12% hoger dan voor de crisis.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, online, webwinkel, cbs, centraal bureau statistiek, internetverkoop

Gerelateerd nieuws
 
Faillissement Riviera Maison
lees verder
Eindbod CBM geaccepteerd
Koninklijke CBM heeft een verbeterd eindbod gedaan, waarna acties en landelijke staking van de FNV van de baan zijn.
lees verder
Kleurexplosie in high-end interieurs
Wie genoeg heeft van veilige beige tinten en minimalistische witgrijze paletten, krijgt met het boek Colour Combinations precies het tegengif. Dit nieuwe koffietafelboek draait volledig om kleur. Niet zomaar kleur, maar gedurfde, gelaagde combinaties die luxe interieurs karakter en pit geven.
lees verder
Consumentenvertrouwen blijft laag
Het vertrouwen van Nederlandse consumenten en de koopbereidheid blijft laag in juni en is vrijwel gelijk aan vorige maand.
lees verder
Stijging huizenprijzen
De Huizenprijsstijging in Nederland zwakt in 2026 naar verwachting verder af, maar zal in 2025 nog wel blijven stijgen volgens de ING.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden