Retail omzet stijgt, vertrouwen daalt

Woensdag 06 juni 2018

De Nederlandse detailhandel heeft in het eerste kwartaal 2,7% meer omzet geboekt dan in hetzelfde kwartaal van 2017. En wonen bleef weer aan kop!
Retail omzet stijgt, vertrouwen daalt

De omzet van de detailhandel groeit nu al 17 kwartalen op rij, zo meldt het CBS. De hoogste omzetgroei werd bereikt in het derde kwartaal van 2017: bijna +5%. De omzetstijging in het eerste kwartaal van 2018 is de laagste toename op kwartaalbasis sinds het derde kwartaal van 2016.

In de non-foodsector werd in de eerste drie maanden van dit jaar 0,9% meer omgezet dan in dezelfde periode van 2017. Vooral meubelwinkels (+4,8%) en drogisterijen (+4,0%) deden goede zaken.

De verkopen via internet stegen in het eerste kwartaal wederom veel sterker dan verkopen in fysieke winkels. De internetverkopen groeiden in het eerste kwartaal van 2018 met 21,7%: multi-channelers +25,8%, pure internetverkopers +19,3%.

Het vertrouwen van detailhandelsondernemers was aan het begin van het tweede kwartaal aanmerkelijk lager dan bij de start van 2018. De vertrouwensindicator zakte in deze periode van 14,8 naar 2,4. De daling wordt veroorzaakt door afgenomen omzetverwachtingen en omzetrealisaties en een toegenomen aantal ondernemers dat de voorraden te hoog vindt.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Goud voor Revor Group
Revor Group heeft een gouden Ecovadis-medaille behaald. De Belgische producent van boxsprings en matrassen sluit zich bovendien aan bij de Vlaamse Green Deal Waardeketens.
lees verder
Groei recycling droge matrassen
De recycling van matrassen in Nederland nadert de landelijke doelstelling van 75%: in het afgelopen jaar is stijging naar 73% opgelopen.
lees verder
Nieuwe indeling MBB 2026
Meubelbeurs Brussel (MBB) krijgt dit jaar een vernieuwde indeling. Verschillende vertrouwde beurssegmenten veranderen van naam en krijgen een duidelijkere positionering.
lees verder
Nieuwe Barbistro bij Kazerne
Kazerne in Eindhoven opent op zaterdag 17 oktober een nieuwe Barbistro. Het vernieuwde interieur is ontworpen door Daphnalaurens en Dick Spierenburg. De opening valt samen met Dutch Design Week.
lees verder
 
Vertrouwen centraal op Heimtextil
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden