Retail augustus plus 3 procent

Donderdag 30 september 2021

De Nederlandse detailhandel heeft in augustus 3 procent meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 1,9% hoger.
Retail augustus plus 3 procent
Retail augustus plus 3 procent

De omzet van de non-foodsector groeide met 6,3%, food daalde 3,8%. Ten opzichte van augustus 2019 lag de omzet van non-foodwinkels in augustus 2021 13,4% hoger. In augustus 2021 hebben de kledingwinkels (+22%) en de winkels in schoenen en lederwaren (+14,1%) het voor de zesde maand op rij weer uitstekend gedaan, en ook weer hoger dan augustus 2019, dus voor corona.

Winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (+6,4%), meubels en woninginrichting (+4,3%) en drogisterijen(+5,1%) hadden tevens een positieve groei, terwijl winkels in recreatieartikelen (-0,8%) en consumentenelektronica en witgoed (-2,4%) een daling lieten zien.

De groei van de online omzet: via pure webshops werd in augustus 9,4% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een plus van 11,3%, totaal kwam uit op 10,2%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Interieurafwerking zit in details
[Sponsored artikel] - Het verschil tussen een amateuristisch en professioneel interieur zit vaak in kleine details die het echt helemaal afmaken en die ervoor zorgen dat de totale beleving stijgt.
lees verder
Flinders gaat verder als Connox
De merknaam Flinders verdwijnt op termijn uit de markt. De Nederlandse online woonwinkel draagt de exploitatie van zijn webshop over aan zusterbedrijf Connox en wordt onderdeel van een Europees merk.
lees verder
Circulair collectief voor kantoren
Negen bedrijven hebben zich verenigd in Captains of the New Industry. Het nieuwe collectief wil opdrachtgevers, architecten en ontwerpers eenvoudiger toegang bieden tot circulaire oplossingen voor kantoorinrichting.
lees verder
 
Consument in juni 2026 nog erg negatief
lees verder
Behoud personeelskorting
Diverse brancheorganisaties pleiten bij de Nederlandse regering om de regeling voor personeelskorting niet te schrappen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden