Reactie Inretail op miljoenennota

Woensdag 18 september 2024

Branchevereniging Inretail is positief over de gepresenteerde miljoenennota van de Nederlandse regering, maar mist ook een aantal essentiële punten.
Reactie Inretail op miljoenennota

De aandacht voor ondernemerschap in algemene zin stemt positief, net als het plan om de enorme regel- en lastendruk aan te pakken die ondernemers ervaren. Het is ook goed dat het kabinet het belang van ondernemerschap voor lokale leefbaarheid erkent, want de maatschappelijke functie van winkels is groot. Tegelijkertijd worstelen ondernemers in de retail met heel veel onzekerheden. De koning wees er in de troonrede terecht op dat 'het bedrijfslevenbeleid veel voorspelbaarder moet worden.'

 

Inretail mist in de plannen voor 2025 concrete investeringen in winkelgebieden. Zij pleit juist voor het doorgaan met de succesvolle regeling Impulsaanpak Winkelgebieden. Dit wordt een onderwerp voor de begrotingsbehandeling van het ministerie, want de Impulsaanpak levert meer woningen op, verbetert de lokale leefbaarheid en versterkt de winkelstraat en juist daarop zegt het kabinet in te willen zetten.



Links

www.inretail.nl

Tags

nieuws, interieur, begroting, rijksbegroting, presentatie, prinsjesdag, troonrede, miljoenennota, koffertje, financien, ministerie, regering, kabinet, oppositie, coalitie, #inretail

Gerelateerd nieuws
Casa failliet
Woonwinkelketen Casa is dinsdag officieel failliet verklaard. De Nederlandse winkels zijn woensdagochtend niet meer opengegaan. Een dramatische wending, maar geen onverwachte, sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf in maart.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder
Domotex Middle East afgelopen
De editie van de vloerenbeurs Domotex Middle East is onlangs succesvol afgesloten in Dubai, zo meldt de beursoriganisatie.
lees verder
Groei aanbod op FFD
Flanders Flooring Days (FFD) groeit stevig en meldt een nieuws recordaantal deelnemers die in juni rondom Kortrijk te zien zijn.
lees verder
Lichte daling Belgische textielomzet
Fedustria heeft de marktinformatie gepubliceerd van de Belgische textielmarkt, waarbij de omzet in 2024 iets daalde ten opzichte van 2023.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden