Prijs voor E-Matrix

Maandag 25 november 2019

De E-Matrix OptiMyst haard van Faber biedt een moeilijk van echt te onderscheiden vuurbeeld maar stoot geen CO₂ en stikstof uit, want deze verbruikt geen gas en slechts heel beperkt energie.
Prijs voor E-Matrix

Hierdoor is de E-Matrix Opti-Myst volgens Faber - onderdeel van het Ierse Glen Dimplex - een antwoord op actuele maatschappelijke vraagstukken. Het biedt de oplossing voor de afnemende warmtebehoefte in goed geïsoleerde huizen. En omdat er geen gassen vrijkomen is het mogelijk om van een - net echt - haardvuur te kunnen genieten op plaatsen waar een gas- of houthaard niet mogelijk of gewenst is.

De E-Matrix is een warmtevrije inbouwhaard waarbij het driedimensionale vuurbeeld ontstaat uit een combinatie van energiezuinig LED-licht en opwervelende waternevel, Opti-Myst genoemd. Het stroomverbruik van zo'n haard is te vergelijken met energiezuinige kamerverlichting en het gebruik van normaal leidingwater bedraagt volgens Faber uit Heerenveen hooguit enkele liters per etmaal.

De haard is in meerdere uitvoeringen en afwerkingen verkrijgbaar en kan desgewenst worden geleverd met een onzichtbaar ingebouwde elektrische bijverwarmingsunit die dan langs het haardglas een stroom warme lucht de kamer in blaast. Overigens zijn er ook nog gewoon uitvoeringen met op gas en (bio-)propaan verkrijgbaar.

De Opti-Myst-haarden zijn sinds een jaar of tien op de markt. E- Matrix heeft nu een prijs ontvangen: de Nationale Innovatie en Duurzaamheidsprijs Wonen 2019, die op 18 november is uitgereikt aan Glen Dimplex Benelux ceo Erik Eising.




Links

www.faberfires.com
www.glendimplex.eu

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, open haard, haard, kachel, vuur, decoratie, prijs award, #faber, #faberfires, #glendimplex

Gerelateerd nieuws
Idd Cologne met designfestival
Idd Cologne gaat een samenwerking aan met het nieuwe Design Season Cologne. Samen met Orgatec moet eind oktober 2026 een gezamenlijke designweek ontstaan die de beurs, de stad en de creatieve sector dichter bij elkaar brengt.
lees verder
 
Ruimtelijk manifest
lees verder
Wastafel blikvanger badkamer
[Sponsored artikel] - Wanneer je de badkamer gaat inrichten, dan wordt er vooral gedacht aan de indeling, de tegels en hoe het bad of de doucheruimte eruit moet zien. Maar het is de wastafel die je het vaakst gebruikt.
lees verder
Interieurafwerking zit in details
[Sponsored artikel] - Het verschil tussen een amateuristisch en professioneel interieur zit vaak in kleine details die het echt helemaal afmaken en die ervoor zorgen dat de totale beleving stijgt.
lees verder
Flinders gaat verder als Connox
De merknaam Flinders verdwijnt op termijn uit de markt. De Nederlandse online woonwinkel draagt de exploitatie van zijn webshop over aan zusterbedrijf Connox en wordt onderdeel van een Europees merk.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden