PPC legt laminaat geluidsarm

Donderdag 22 oktober 2015

Voor het leggen van laminaat in appartementen heeft de Plinten & Profielen Centrale (PPC) twee nieuwe ondervloeren. Met een dikte van slechts 1,7 mm, behalen deze een bijzonder hoge contactgeluidsisolatie.
PPC legt laminaat geluidsarm

Dit is getest in een geaccrediteerd testinstituut en vervolgens gecertificeerd door TÜV Rheinland. De hoge contactgeluidsisolatie danken de ondervloeren aan het in de onderzijde gestanste motief. Hierdoor behalen zij gemakkelijk een contactgeluidsisolatie van 10 dB ΔLlin, wat door veel VVE’S wordt vereist, aldus PPC.

De SPEMI Duo-act XPS ondervloerplaten meten 50 x 100 cm. Voor wie liever met rollen werkt, is er de SPEMI HDR Combi. Deze rollen zijn 100 cm breed en 15 meter lang, wat goed is voor 15 vierkante meter. Deze ondervloer heeft een overlap met plakstrip. “Om eventueel uit de ondergrond opstijgend vocht geen kans te geven, is het belangrijk om bij de XPS-plaat de naden te tapen met alutape”, tipt Inkoopmanager Niels Aarnoudse van PPC.

Deze nieuwe ondervloeren van de groothandel uit Wijk bij Duurstede voldoen aan de door de Europese Federatie van Laminaatfabrikanten (EPLF) gestelde producteisen. Deze zijn samengevat in CEN/TS 16354. De hoge drukweerstand (CS-waarde) beschermt het kliksysteem lange tijd en de kruipweerstand (CC-waarde) van ≥ 5 kPa zorgt ervoor dat zware meubels geen enkel probleem zijn. Met meer dan twee keer zoveel cycli (DL-waarde) kan het laminaat bovendien zwaar belast worden met bureaustoelwieltjes en lopen. Het uitvlakvermogen (PC-waarde) zorgt voor een goede egalisatie van oneffenheden in de ondergrond.

 



Links

www.plintenenprofielencentrale.nl
www.tuv.com/nl/

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, project, vloer, vloerbedekking, pvc, vinyl, parket, hout, laminaat, stoffering, geluid, geluidsisolatie, contactgeluid, 10dB, egalisatie, ondervloer, lijm, vakkleding, ondertapijt, egaline, plinten, profielen

Gerelateerd nieuws
 
Duitser kiest voor kwaliteit
lees verder
Goede dakisolatie, minder stookkosten
[Sponsored artikel] - Je zet de verwarming aan, maar het blijft toch fris in huis. Herkenbaar? De kans is dan groot dat het dak niet goed geïsoleerd is en stook je de verwarming heel inefficiënt.
lees verder
Tegels kiezen met karakter en sfeer
[Sponsored artikel] - Tegels zijn als vloerbedekking een essentieel onderdeel van je interieur. Wil je dat je huis een karakteristieke uitstraling krijgt? Dan is het kiezen van de juiste tegels cruciaal. Maar waar begin je?
lees verder
De Munk naar De Woonindustrie
De Munk Carpets kiest voor De Woonindustrie als nieuw platform om haar karpetten te presenteren, in samenwerking met drie meubelmerken.
lees verder
Tweedehandsplatform Ikea breder
Interieurketenbedrijf Ikea brengt haar tweedehandsplatform - na Spanje, Noorwegen, België en Luxemburg - nu ook naar Engeland. Voor een uitrol in Nederland is nog geen datum gepland.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden