Orgatec: koers naar oktober

Donderdag 05 februari 2026

Orgatec vindt in 2026 van 27 tot en met 30 oktober opnieuw plaats in Keulen. De Koelnmesse geeft aan dat de voorbereidingen in volle gang zijn en dat veel bedrijven hun deelname al hebben bevestigd. Daarmee lijkt de vakbeurs voor workspace- en contractoplossingen op koers voor de komende editie.
Orgatec: koers naar oktober

Volgens Koelnmesse is de belangstelling vanuit de markt groot en ligt het internationale aandeel aanmeldingen opnieuw op een hoog niveau, vergelijkbaar met 2024. Orgatec wil daarmee een signaal afgeven dat de beurs, ondanks uitdagende marktomstandigheden, een centrale ontmoetingsplek blijft voor trends, samenwerking en nieuwe thema’s rond werk- en projectinrichting.

 

Vanaf Orgatec 2026 deelt de organisatie het aanbod in twee hoofdsegmenten: Workspace Solutions (hallen 6 - 9) en Contract Solutions (hal 5 en 10). Workspace Solutions richt zich op de moderne werkomgeving, met onder meer kantoor- en conferentiemeubilair, akoestiek, verlichting, mediatechniek, room-in-room systemen en oplossingen voor hybride en mobiel werken. Contract Solutions richt zich op interieurconcepten voor professioneel gebruikte ruimtes, waaronder hotels, horeca, congres- en conferentiecentra, lobby’s, publieke gebouwen en buitenruimtes.

 

In het segment Workspace Solutions hebben onder meer Actiu, Bene, Buzzispace, Interstuhl, Kinnarps, Nowy Styl, Palmberg, Sedus Stoll, Thonet, Topstar, Viasit en VS Vereinigte Spezialmöbelfabriken zich al aangemeld. Ook Brunner, Humanscale, Interface, Koleksiyon, LD Seating en Narbutas worden genoemd als bevestigde deelnemers.

Binnen het segment Contract Solutions zijn onder meer Bielefelder Werkstätten, Blomus, Cor, Dedon, Ege Carpets, Framery, Freifrau, Gloster, Johanson, Kettal, Kvadrat, Lapalma, Muuto, Prostoria, Schönbuch, Softline, Viccarbe en Weishäupl van plan om aanwezig te zijn.

 

Onder de titel Orgatec Perspectives komen er twee speciale presentaties die de twee segmenten vertalen naar ruimtelijke concepten. De invulling van Workspace Solutions wordt gecureerd door de Berlijnse studio van Hanne Willmann. Voor Contract Solutions neemt het Londense ontwerpduo Pearson Lloyd die rol op zich.

Beide presentaties sluiten aan op het centrale thema: 'From rooms to relationships: designing spaces in an ever-changing world'.

 

Ook het Wherever Whenever – Work Culture Festival maakt opnieuw deel uit van de beurs. Dit festivalformat vond in 2024 voor het eerst plaats en keert in 2026 terug naar hallen 6 en 9. Het initiatief komt van de Duitse Interior Business Association (IBA) en haar leden.

 

De Danish Design Makers zijn in 2026 opnieuw aanwezig. Voor de komende editie presenteren zij het project Embracing Age, waarin wordt onderzocht hoe design kan bijdragen aan comfort en kwaliteit van leven op latere leeftijd. Ongeveer twintig ontwerpers ontwikkelen prototypes op basis van een briefing, begeleid door internationale bedrijven uit de designindustrie. De resultaten worden tijdens Orgatec 2026 in Keulen gepresenteerd.



Links

www.koelnmesse.be
www.koelnmesse.de
www.koelnmesse.nl
www.orgatec.com

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woon, woning, residentieel, project, huisshow, meubel, bank, tafel verlichting, licht, design, stoel, fauteuil, bank, kantoormeubel, kantoorinrichting, bedrijfskantoor, werkruimte, kantooromgeving, werkvloer, hotel, kantoor, kantoorfaciliteit, home office, homeoffice, werkplek, werkomgeving,hospitality, bureau, stoel, werk, akoestiek, akoestisch, show, event, evenement, beurs, #orgatec, #architectureworld, #koelnmesse, #orgatec2026

Gerelateerd nieuws
Established & Sons terug op Salone
Het Britse designmerk Established & Sons keert dit jaar terug naar Salone del Mobile met een eigen stand. Op de beurs presenteert het merk nieuwe ontwerpen en heruitgaven, waaronder de Medusa-lamp van Carlo Nason.
lees verder
Textielfestival
Op zaterdag 14 maart vindt in Leiden de allereerste editie van Textile Inspiration Days plaats, met volop activiteiten rondom textiel.
lees verder
 
Ambacht als collectieve kracht
lees verder
Secolo x Tableau in Milaan
Tijdens Milano Design Week 2026 presenteert Secolo voor het eerst een samenwerking met een extern ontwerpstudio. Het merk kondigt een project aan waarbij wordt samengewerkt met het Deense bedrijf Tableau.
lees verder
Innovatie in textielverwerking
De beurs Texprocess 2026 in Frankfurt biedt een strategisch kompas voor investeringen in textielverwerking en wordt tegelijk georganiseerd met de Techtextil.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden