Opnieuw miljoenenverlies Jaarbeurs

Woensdag 31 mei 2017

Voor vierde jaar op rij toont de beurs- en congresorganisatie Jaarbeurs uit Utrecht rode cijfers. Maar in het jubileumjaar 2017 zou er weer winst moeten worden gemaakt.
Opnieuw miljoenenverlies Jaarbeurs

Jaarbeurs, die die dit jaar zijn honderdjarig bestaan viert, heeft de neergang van de afgelopen jaren niet kunnen keren, zo blijkt uit het jaarverslag van 2016. Opnieuw werd een fors hoger nettoverlies genoteerd (€ 5,8 miljoen), waar deze in 2015 nog beperkt was tot € 0,1 miljoen, zo meldt het FD.

Wel waren er in 2016 veel eenmalige lasten: reorganisatiekosten, asbestsanering, een bijzondere waardevermindering en de effecten van een grondruil met de gemeente Utrecht. Desalniettemin halveerde de winst voor afschrijvingen, rente, belastingen en eenmalige posten bijna en kwam uit op € 9,5 miljoen. Volgens de onderneming was dat te wijten aan een dalende omzet (-17%, € 111,1 miljoen) en de inflexibele (vaste) kostenstructuur. Ten opzichte van vijf jaar terug is de omzet nu met ruim 25% gedaald!

Met deze cijfers loopt Jaarbeurs ver achter bij RAI Amsterdam die op een vergelijkbare omzet (€ 120,2 miljoen) een winst voor afschrijvingen, belastingen en rente een winst van € 24,4 miljoen noteerde. De afgelopen vier jaar leed de Jaarbeurs aanhoudend verliezen en liep het personeelsbestand terug van 855 naar 593 fte, waarvan in 2016 met 50.

Onder leiding van de vorig jaar aangetreden algemeen directeur Albert Arp heeft de Jaarbeurs de strategie aangepast: de focus gaat weer terug op live evenementen. De drie jaar geleden ingevoerde ‘digital first’-strategie heeft dus gefaald. Niet in de laatste plaats bij de zieltogende Trade Mart Utrecht, waar het ook al jaren organisatorisch rommelt.

 



Links

www.jaarbeurs.nl
www.trademart.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, beurs, show, evenement, event, interieurbeurs, woonaccessoire, decoratie, decoratie-artikel, geschenk, gift, cadeau, bijzet, woon, stationary, schrijfwaren, jaarbeurs, trademart, trademartutrecht, cijfer, resultaten, zieltogend, jaarverslag, verlies

Gerelateerd nieuws
Meubelbeurs 2025: klaar voor groei
De Meubelbeurs Brussel 2025 krijgt vorm en zet grote stappen vooruit. De hallen zijn voor meer dan 90% gevuld, met een aanbod dat sterker en veelzijdiger is dan ooit.
lees verder
 
Spoga+Gafa 2025 weg naar toekomst
lees verder
Waarom Trendz Najaar 2025 bezoeken?
[Sponsored artikel] - We geven je graag drie redenen waarom je het inkoop- en inspiratiemoment van Trendz 2025 eind augustus in Gorinchem niet wilt missen.
lees verder
Flexa4dreams failliet
Flexa4dreams, producent van kindermeubelen, heeft faillissement aangevraagd na jaren van verlies. Dat meldt de website Wood Supply.
lees verder
 
Faillissement Riviera Maison
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden