Onzichtbare woningen belemmeren doorstroming

Maandag 03 januari 2022

Iedereen die wil verhuizen doet dat niet. De oorzaak: iedereen zit op elkaar te wachten. Woningzoekers met een eigen koopwoning die op zoek zijn naar een volgende woning, willen namelijk eerst zelf iets kopen en dan pas verkopen.
Onzichtbare woningen belemmeren doorstroming

Niet alleen ouderen maar alle doorstromers kunnen bijdragen aan de oplossing van het probleem in de woningmarkt. Iedereen die wil verhuizen doet dat niet. De oorzaak: iedereen zit op elkaar te wachten. Woningzoekers met een eigen koopwoning die op zoek zijn naar een volgende woning, willen namelijk eerst zelf iets kopen en dan pas verkopen. Dat is begrijpelijk maar als iedereen dat doet, blijft iedereen op elkaar wachten.

 

Schattingen geven aan dat er zo'n 250.000 doorstromers zijn die graag willen verhuizen naar een volgende woning. Dat doen ze niet want op de huizensites staan slechts 20.000 woningen waarvan de helft vaak al verkocht is. Tegelijkertijd weten we dus wel dat er 250.000 zoekers zijn waarvan het koophuis latent in verkoop staat. Om dat aanbod van 'onzichtbare' woningen zichtbaar te maken, is een andere benadering nodig. Een benadering die ervoor zorgt dat woningzoekers ook direct hun huidige woning aanbieden.

 

De kans dat deze groep hun huis op een openbare huizensite plaatst is klein. Je huis is dan immers verkocht voordat je zelf iets gevonden hebt. En dat wil je niet. Het moet dus anders. Het uitgangspunt moet wederkerigheid en samenwerking zijn.

 

Dit is een expertquote van Jeroen Wilhelm, Cribb, in het kader van ANP Expert Support.




Links

www.anp.nl
www.cribb.nl

Tags

nieuws, interieur, doorstroming, woningmarkt, expert, ouderen, koophuis, verkopen, #anp, #cribb

Gerelateerd nieuws
Nieuwe Barbistro bij Kazerne
Kazerne in Eindhoven opent op zaterdag 17 oktober een nieuwe Barbistro. Het vernieuwde interieur is ontworpen door Daphnalaurens en Dick Spierenburg. De opening valt samen met Dutch Design Week.
lees verder
 
Vertrouwen centraal op Heimtextil
lees verder
Awards voor innovatie en vernieuwing
Modint trapt zoektocht af naar textielpioniers van de toekomst met extra ruimte voor vernieuwend ontwerptalent.
lees verder
Maiburg wint In Award 2026
Maiburg is tijdens Festival Interieur op 2 oktober uitgeroepen tot Meest Inspirerende Merkpartner 2026. De bezoekers van het evenement in Waalwijk kozen de winnaar.
lees verder
 
Groei omzet woninginrichting
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden