Onderweg met Inretail

Dinsdag 19 november 2019

Tijdens de jaarlijkse ledenbijeenkomst keek branchevereniging Inretail weer duidelijk naar de toekomst. Het thema Ready? Set. Go! stond in het teken van de veranderingen in het retaillandschap, die elkaar in steeds hoger tempo opvolgen.
Onderweg met Inretail

Inretail directeur Jan Meerman had het over het dynamische tijdperk waarin we ons bevinden. Volgens Meerman moet de identiteit van de retailer het startpunt zijn voor zijn reis naar de toekomst. Hierbij bepaalt de ondernemer volgens hem de volgende halte zelf.

 

De vele sprekers van het ledenevent deelden hun ervaringen en visie op ondernemen, nu en in de toekomst. Albert Top van Crossmarks is hierin gespecialiseerd. Voor zijn klanten brengt hij de ontwikkelingen in het retaillandschap in kaart. Kennis is volgens hem erg belangrijk, omdat klanten vaak dénken te weten wat hun klanten willen en wie zij zijn. Het juiste aanbod is niet genoeg: beleving, services en activiteiten zijn de toekomst.

Om retailers te helpen vertaalt Crossmarks trends van heel breed (macro) naar meso en tenslotte toepasbaar voor de winkelier (micro). Technologische tools zijn volgens Top erg belangrijk, maar hierbij gaat het niet alleen om een webshop, maar bijvoorbeeld al om een goed kassasysteem om in beeld te kunnen brengen wie de klant precies is. Top: 'retailers die inspelen op de behoeften van de klant zijn de winnaars van morgen.'

 

Een interessante tegenpool van Top bleek Hans Geels, directeur van Dille en Kamille. Dit bedrijf heeft geen webshop, nog geen goed kassasysteem, en adverteert niet. Toch is dit bedrijf met 34 winkels in Nederland aan het uitbreiden naar het buitenland en gaat het erg goed. Geels legt uit dat de filosofie van het bedrijf afkomstig is van de oprichter van het familie bedrijf. Dille en Kamille voelde in de jaren 70 al onvrede over de wegwerpmaatschappij. Het assortiment van de firma gaat hier duidelijk tegenin.

Pas sinds een aantal jaar is Dille en Kamille actief op Social Media. Dit is waarschijnlijk niet de visie die Crossmarks voor het bedrijf zou hebben, maar Dille en Kamille gaat sterk uit van zijn eigen identiteit. De Dille en Kamille winkel van de toekomst ziet er alleen aan de achterkant digitaler uit. De voorkant wordt volgens Geels juist nog analoger, met veel beleving en bijvoorbeeld de mogelijkheid om je eigen wasmiddel te maken.

 

Over één ding waren de meeste sprekers het op de ledenevent eens. Beleving is enorm belangrijk voor de toekomst van retail, want alleen producten koopt de klant wel online. Ga je echter uit van de consument om je toekomst te bepalen, of handel je vanuit je eigen identiteit? Wie het weet mag het zeggen. Meer informatie over het event is hier te vinden.

 



Links

www.crossmarks.nl
www.dille-kamille.nl
www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, portaal, arbeid, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, koninklijk, #inretail,#dillekamille, #crossmarks

Gerelateerd nieuws
Meubelbeurs 2025: klaar voor groei
De Meubelbeurs Brussel 2025 krijgt vorm en zet grote stappen vooruit. De hallen zijn voor meer dan 90% gevuld, met een aanbod dat sterker en veelzijdiger is dan ooit.
lees verder
 
Spoga+Gafa 2025 weg naar toekomst
lees verder
Waarom Trendz Najaar 2025 bezoeken?
[Sponsored artikel] - We geven je graag drie redenen waarom je het inkoop- en inspiratiemoment van Trendz 2025 eind augustus in Gorinchem niet wilt missen.
lees verder
Flexa4dreams failliet
Flexa4dreams, producent van kindermeubelen, heeft faillissement aangevraagd na jaren van verlies. Dat meldt de website Wood Supply.
lees verder
 
Faillissement Riviera Maison
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden