Omzetstijging maar winstdaling Beter Bed

Vrijdag 17 maart 2017

Beter Bed heeft in 2016 6,5% meer omzet behaald, maar de nettowinst daalde met bijna 16%, vanwege ruim 10% hogere kosten.
Omzetstijging maar winstdaling Beter Bed

De omzet van Beter Bed steeg naar € 410,5 miljoen. De Ebitda daalde met 8,7% naar € 37,5 miljoen en de nettowinst met 15,7% naar € 19 miljoen, zo meldt RetailDetail. De kosten stegen met 10,2% naar € 211,2 miljoen.

Volgend Ton Anbeek, directievoorzitter bij Beter Bed Holding, verschilden de prestaties per land sterk van elkaar. Per saldo resteerde een hogere omzet met licht stijgende marges, maar zorgden hogere kosten voor IT, e-commerce, expansie en een hogere bezetting op de winkelvloer voor een lagere winst.

De omzet van België had de grootse progressie: +30,9%, maar ook de omzetgroeicijfers elders waren fraai: Oostenrijk (+14,8%), Nederland (+19,8%) en Spanje (+22%).

In Zwitserland was de omzetgroei nog 3,3%, maar in Duitsland daalde deze met 4%. Dit wordt geweten aan de vertraagde invoering van nieuw platform voor de webshop en de opkomst van online concurrenten.

Beter Bed haalt 66,4% van zijn omzet buiten Nederland. In 2016 sloot Beter Bed 63 winkels, maar werden er ook 108 nieuwe vestigingen geopend. Eind 2016 bestond de groep in totaal uit 1.206 winkels.

De beddenleverancier uit Uden denkt ook aan het leasen van bedden vanaf 2018. Onlangs maakte Auping ook al bekend om bedden te gaan leasen.




Links

www.auping.nl
www.beterbedholding.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, slapen, slaap, slaapkamer, bed, ledikant, detail, retail, nachtrust, economie, resultaat, winst, omzet, #beterbed, #auping

Gerelateerd nieuws
Goede woonkeuzes geven mentale rust
[Sponsored artikel] - Een huis is de plek waar je tot rust komt, waar je oplaadt, denkt, leeft en jezelf mag zijn. Toch is het niet altijd vanzelfsprekend dat die ruimte ook mentaal rust geeft.
lees verder
Aquinos Duitsland failliet
Afgelopen week heeft de Duitse vestiging van Aquinos Bedding faillissement aangevraagd.
lees verder
Imm voor 70 procent vol
Met nog een half jaar te gaan tot Imm Cologne 2026 van start gaat is circa 70% van de beursvloer volgens Koelnmesse gereserveerd. Van 20-23 januari 2026 is het event weer het internationale startpunt van het interieurjaar.
lees verder
Idd Cologne kiest voor de stad
De beursvloer verdwijnt. In plaats daarvan: de stad. Met deze strategische koerswijziging maakt Idd Cologne 2025 een opvallend statement. Van 26-29 oktober verandert Keulen in een podium voor high-end interieurdesign. Niet in beurshallen, maar midden in de stad.
lees verder
Ikea verlaagt weer prijzen
Ikea gaat door met prijsverlagingen, na de eerste rondes van vorig jaar.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden