Omzetdaling en verlies Headlam

Donderdag 13 maart 2025

De omzet van de Britse groothandelsreus Headlam is in 2024 sterk gedaald, waardoor er verlies is geleden.
Omzetdaling en verlies Headlam

Headlam Group PLC – groothandel in vloeren - rapporteert zwakkere jaarresultaten en stelt dat de omzet tot nu toe in 2025 is gekrompen.

 

Headlam boekt in 2024 een verlies voor belastingen van £ 41,5 miljoen, tegen een winst van £ 7,1 miljoen in 2023. De omzet daalt met 9,7% naar £ 593,1 miljoen, vanaf van £ 656,5 miljoen in 2023. De Europese activiteiten van Headlam (in Frankrijk en Nederland) hebben een omzetverlies van 14,9% geleden afgelopen jaar versus het jaar ervoor.

 

'In het licht van de aanhoudende zwakte van de markt heeft Headlam in 2024 een grote strategische herstructurering van de groep versneld. De kern van dit transformatieplan is het vereenvoudigen van ons klantenaanbod, ons netwerk en onze activiteiten, waardoor de groep in staat wordt gesteld haar marktaandeel te vergroten, de winstgevendheid structureel te verbeteren en de kapitaalintensiteit van het bedrijf te verminderen. We hebben al in een vroeg stadium sterke vooruitgang geboekt met ons plan en vandaag hebben we de verwachte financiële voordelen ervan opgewaardeerd,' aldus ceo Chris Payne.

 

De omzet voor januari en februari 2025 daalt met 6% ten opzichte van het voorgaande jaar, aldus Headlam. Het voegt eraan toe: 'De verschillende externe prognoses voor vloeren en aanverwante markten wijzen erop dat de vloerenmarkt in 2025 terugkeert naar een bescheiden groei, hoewel de timing en het tempo van het herstel hoogst onzeker blijven en beïnvloed kunnen worden door macro-economische en geopolitieke ontwikkelingen.'



Links

www.headlam.com

Tags

Nieuws, interieur, vloeren, groothandel, distributie, merken, engeland, frankrijk, nederland, omzet, winst, verlies, daling, prognoses, kapitaal, marktaandeel, omzetverlies, markten, vloerenmarkt, macro-economie, geopolitiek, #headlam, #headlamgroup

Gerelateerd nieuws
Extra aandeelhouder Tica
Rogier Uivel treedt toe als nieuwe medeaandeelhouder van Tica, naast Martijn Cliteur en Robert Segers, die dat sinds 2009 zijn.
lees verder
Vloerkleed door Michael Young
Karpettenleverancier CS Rugs (voorheen Carpet Sign) uit Asten introduceert een nieuwe collectie onder de naam Myrug. My staat voor de ontwerper MIchael Young.
lees verder
Woonindustrie: ontzorgt en breidt uit
Tijdens de Najaarsvakdagen sprak Interieurjournaal met Jeroen van der Borg, operationeel directeur van De Woonindustrie. Volgens hem is het succes van het beurscentrum te danken aan meer dan alleen het verhuren van meters.
lees verder
Opening tapijtmuseum
Koningin Maxima heeft afgelopen donderdag 11 september in Genemuiden het gerestaureerde tapijtmuseum geopend.
lees verder
Nieuwe bestuursleden CBM
Koninklijke CBM, de Nederlandse Centrale Bond van Meubelfabrikanten uit Haarlem, heeft per 1 september nieuwe bestuursleden verwelkomd.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden