Omzet Woonwinkels 2016 fors meer

Vrijdag 10 februari 2017

Nederlandse woonwinkels hebben in het laatste kwartaal van 2016 uitstekende omzetten gerealiseerd. De omzet was volgens Inretail gemiddeld 8,3% hoger.
Omzet Woonwinkels 2016 fors meer

Het zorgde voor een extra impuls voor de totale omzetgroei over 2016. Die is 7,4% hoger dan in 2015. Inretail verwacht in 2017 een gemiddelde omzetgroei van 5%. De woonwinkels profiteren mee van de dynamiek op de woningmarkt en het positieve consumentenvertrouwen.

Het MKB zag de omzet in 2016 met 5,2% stijgen en het grootwinkelbedrijf met 10,7%. Veel ketens zijn actief in het midden- en laagsegment en juist dit prijsniveau toont de sterkste omzetgroei.

In Amsterdam, Rotterdam en Den Haag was de gemiddelde omzetstijging van woonwinkels met 13,5% fors hoger dan het landelijke gemiddelde. In de omliggende regio’s rond deze steden bleef de omzet juist onder het landelijke gemiddelde.

Per soort winkel in het laatste kwartaal respectievelijk heel 2016:
- Gemengde zaken: 12,8% en 15%.
- Woningtextielzaken: 9,2% en 8%.
- Slaapspeciaalzaken: 5,8% en 8,5%.
- Keukenspeciaalzaken: 10,2% en 7,2%.
- Meubelspeciaalzaken: 4,5% en 4,9%.

 



Links

www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, portaal, arbeid, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, #inretail

Gerelateerd nieuws
 
Weer groeit woninginrichting flink
lees verder
Laatste badkamertrends
[Sponsored artikel] - Het ontwerpen van een nieuwe badkamer kan best lastig zijn. Hoe zorg je dat deze aansluit bij de laatste trends en tegelijkertijd dermate tijdloos is, dat je er ook over tien jaar nog van geniet?
lees verder
Messe Frankfurt naar Oost-Afrika
Messe Frankfurt breidt zijn textielbeurs-netwerk verder uit naar Oost-Afrika: drie grote beurzen verschijnen in 2027 voor het eerst in Nairobi, Kenia, als onderdeel van ASFW.
lees verder
 
Topman Flinders stapt op
lees verder
Thierry Leys terug bij Leen Bakker
Thierry Leys, in 2025 opererend als directeur van Leen Bakker België, is begin april bij Leen Bakker Nederland teruggekeerd als sales- en retaildirecteur van de woonwinkelketen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden