Omzet woninginrichting +6,2%

Donderdag 12 mei 2016

De Nederlandse detailhandel pluste 4% in maart volgens het CBS. De woninginrichting blijft ook maar plussen.
Omzet woninginrichting +6,2%
Omzet woninginrichting +6,2%

Maart had in 2016 een woensdag en donderdag meer en een zondag en maandag minder dan in 2015. Na correctie voor de samenstelling van de koopdagen, komt de omzet slechts iets hoger uit dan een jaar eerder.

Winkels in voedings- en genotmiddelen hebben 7,8% meer omgezet, maar dat kwam deels doordat Pasen in maart viel en vorig jaar in april. Winkels in non-foodartikelen boekten +1,4%

Vooral de winkels voor woninginrichting en de drogisterijen boekten meer omzet: beiden +6.2%. Ook doe-het-zelfzaken (+2,5%) behaalden meer omzet dan in maart 2015.

In maart is de online omzet met bijna 20% gegroeid, webwinkels (hoofdactiviteit verkoop via internet) ruim 26% meer en Multi-channelers (verkoop via internet nevenactiviteit) groeide met ruim 11%.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, online, webwinkel, cbs, internetverkoop

Gerelateerd nieuws
 
Kleuren van het jaar
lees verder
Bundeling architecten en ontwerpers
Architecten- en ontwerporganisaties bundelen krachten in een gezamenlijk onderkomen in dDe Baanderij in Amsterdam-Noord.
lees verder
 
Leolux veiliggesteld
lees verder
Lagere groei inflatie
De inflatie in Nederland is gedaald naar 2,8% in augustus, waarbij voor meubelen een nog lagere inflatie is vastgesteld.
lees verder
Aftrap Najaarsdagen Woonindustrie
De Woonindustrie is zondag gestart met de Najaarsvakdagen. Ondanks het warme weer trok de eerste dag, waar ook consumenten welkom waren, 30% meer bezoekers dan tijdens de vorige editie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden