Omzet verlichtingszaken zakt weg

Dinsdag 20 januari 2015

De afgelopen jaren is het aantal verlichtingsspeciaalzaken drastisch afgenomen. De overgebleven zaken verkeren nog steeds in zwaar weer, terwijl (woon)detaillisten de omzet in verlichting zagen toenemen. Dit blijkt uit het Marketingrapport Verlichting 2015 van Van Es Marketing Services.
Omzet verlichtingszaken zakt weg

De omzetverdeling onder de (woon)detaillisten die verlichtingsproducten verkopen

 

 

In het tweede kwartaal van 2014 noteerden de verlichtingsspeciaalzaken een omzetdaling van 7,4 procent ten opzichte van het tweede kwartaal een jaar eerder. In het derde kwartaal zagen ze de omzet wegzakken met 3,5 procent. Ten opzichte van het derde kwartaal twee jaar geleden behaalden ze zelfs 12,6 procent minder omzet.

 

Verlichtingsproducten worden door steeds meer andere (woon)detaillisten en verkoopkanalen aangeboden en de consument oriënteert zich en koopt via een toenemende verscheidenheid aan media en aankoopkanalen. Woningtextielzaken, slaapspeciaalzaken, tuincentra, doe-het-zelfzaken en meubelzaken zagen de omzet in verlichtingsartikelen bovengemiddeld toenemen. Naast een afnemend aantal verlichtingsspeciaalzaken blijft ook de omzet van de overlevende speciaalzaken teruglopen.

 

De verlichtingsspeciaalzaken realiseren ruim tweederde deel van hun omzet met de verkoop van armaturen. Bij de gemiddelde omzetverdeling van alle (woon)zaken die verlichtingsproducten verkopen is dit omzetaandeel slechts 54 procent. De verkoop van lichtbronnen is goed voor een kwart van de omzet in verlichtingsproducten van een gemiddelde (woon)detaillist die deze productgroep in het assortiment heeft.

 

Naast een detaillistenonderzoek onder (woon)zaken die verlichtingsproducten verkopen heeft Van Es Marketing Services een consumentenonderzoek uitgevoerd naar het oriëntatie- en aankoopgedrag met betrekking tot verlichting. De onderzoeksresultaten zijn gepubliceerd in het Marketingrapport Verlichting 2015

 

Bron: Marketingrapport Verlichting 2015

 



Links

www.marktdata.nl

Tags

verlichting, licht, lamp, verlichtingsspeciaalzaak, verlichtingszaak, verlichtingsproduct

Gerelateerd nieuws
Thema's Light+Building 2026
Van 8 tot en met 13 maart 2026 staat Frankfurt am Main opnieuw in het teken van Light + Building. De nieuwe editie richt zich op drie hoofdthema’s die de toekomst van de gebouwde omgeving vormgeven: Sustainable Transformation, Smart Connectivity en Living Light.
lees verder
 
Goede basis Lichtwoche 2026
lees verder
Groei omzet detailhandel in mei
De Nederlandse detailhandel heeft in mei ruim 2% meer omzet geboekt, zo meldt het CBS.
lees verder
 
Operationeel directeur Woonindustrie
lees verder
Lichtsculptuur en roomdivider
Tijdens Salone del Mobile 2025 presenteerde Cattelan Italia twee nieuwe ontwerpen: vloerlamp Diploma en roomdivider Privé. Beide combineren functionaliteit met een uitgesproken vormgevoel.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden