Omzet detailhandel juni gedaald

Woensdag 13 augustus 2014

In juni behaalde de Nederlandse detailhandel 1,9 procent minder omzet dan een jaar eerder. Met name de non-foodwinkels zagen de verkopen flink teruglopen. Winkels in woninginrichtingsartikelen lieten een daling van 6,2 procent zien.
Omzet detailhandel juni gedaald
Omzet detailhandel juni gedaald

De winkels in voedings- en genotmiddelen behaalden wel meer omzet dan een jaar eerder. Een groot deel van de terugval in de detailhandel kwam door een minder gunstige samenstelling van de koopdagen. Ondanks de teruggang in juni was de omzet in het tweede kwartaal uiteindelijk nog wel bijna 1 procent hoger dan vorig jaar; op kwartaalbasis de eerste groei in twee jaar tijd. Dit heeft het CBS vandaag bekendgemaakt.

Non-foodwinkels
Non-foodwinkels noteerden, na vijf maanden met groei, in juni een sterke terugval. De omzet was bijna 5 procent lager dan vorig jaar, het volume kromp met ongeveer 4 procent. De daling kwam door een aanzienlijk omzetverlies bij de kledingwinkels (-6,2%), winkels in woninginrichting (-6,2%), consumentenelektronica (-4,2%) en huishoudelijke artikelen (-6,9%). Drogisterijen boekten nog wel meer omzet dan een jaar eerder (+1,2%). Ook doe-het-zelfwinkels hielden de schade beperkt. Zij realiseerden evenveel omzet als in juni vorig jaar.

Tweede kwartaal
De winkels voor woninginrichting blijven het slecht doen. Na april (-2,4%) en mei (-2,6%) gaf de klant ook in juni hieraan minder geld uit dan in dezelfde maand vorig jaar. De omzet in het tweede kwartaal was 3,5 procent lager dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar.



Links

www.cbs.nl

Tags

omzet, detailhandel, woninginrichting, winkel

Gerelateerd nieuws
NIeuwe strategie Jysk
Woonspecialist en winkelketen Jysk komt met nieuwe strategie: meer winkels én digitale investeringen.
lees verder
Samen sterk
Tijdens de komende Incoda bundelen drie interieurmerken hun krachten: DN Design, Clochard Fabrics en Ursidi presenteren samen een pop-up showroom waar bezoekers een combinatie van meubelontwerp en stoffencollecties kunnen ontdekken.
lees verder
Wet flexwerk slecht uitgewerkt
Brancheorganisaties in Nederland waarschuwen dat Wetsvoorstel flexwerk goede bedoelingen heeft, maar slecht is uitgewerkt
lees verder
 
Groei Smart Home
lees verder
5.500 bezoekers Trendz
De najaarseditie van Trendz bracht bijna 5.500 professionals uit de retail- en interieurbranche samen. Ondanks de uitdagende marktomstandigheden wist de beurs volgens de organisatie haar positie als inspiratie- én inkoopmoment te behouden.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden