NL-Consumenten besteden meer

Vrijdag 20 november 2015

Nederlandse consumenten hebben in september 2,2% meer uitgegeven dan in september 2014, vooral aan kleding en woninginrichting.
NL-Consumenten besteden meer
NL-Consumenten besteden meer NL-Consumenten besteden meer NL-Consumenten besteden meer

Of dat zo blijft is de vraag. Want volgens de CBS Consumptieradar zijn de omstandigheden in oktober en november minder gunstig dan in september. Vooral doordat consumenten wat somberder waren over de toekomstige werkloosheid en hun eigen financiële positie in de komende 12 maanden. De consumptiecijfers zijn gecorrigeerd voor prijsveranderingen en veranderingen in de samenstelling van de koopdagen.

Consumenten hebben in september vooral meer besteed aan duurzame goederen. Hun uitgaven hieraan waren 6,3% hoger dan een jaar eerder. Vooral aan kleding en de inrichting van een woning, meubels en dergelijke, gaven ze meer uit.

Het vertrouwen van consumenten is in november een fractie beter dan in oktober. Het steeg 1 punt en komt uit op 9. Consumenten zijn iets positiever over het economische klimaat en de koopbereidheid. De koopbereidheid van consumenten is voor het eerst in ruim 8 jaar positief.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woon, woning, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, economisch klimaat, consumentenvertrouwen, vertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, shop, winkel

Gerelateerd nieuws
 
Ruimtelijk manifest
lees verder
Wastafel blikvanger badkamer
[Sponsored artikel] - Wanneer je de badkamer gaat inrichten, dan wordt er vooral gedacht aan de indeling, de tegels en hoe het bad of de doucheruimte eruit moet zien. Maar het is de wastafel die je het vaakst gebruikt.
lees verder
Interieurafwerking zit in details
[Sponsored artikel] - Het verschil tussen een amateuristisch en professioneel interieur zit vaak in kleine details die het echt helemaal afmaken en die ervoor zorgen dat de totale beleving stijgt.
lees verder
Flinders gaat verder als Connox
De merknaam Flinders verdwijnt op termijn uit de markt. De Nederlandse online woonwinkel draagt de exploitatie van zijn webshop over aan zusterbedrijf Connox en wordt onderdeel van een Europees merk.
lees verder
Circulair collectief voor kantoren
Negen bedrijven hebben zich verenigd in Captains of the New Industry. Het nieuwe collectief wil opdrachtgevers, architecten en ontwerpers eenvoudiger toegang bieden tot circulaire oplossingen voor kantoorinrichting.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden