NL-Consumenten aanzienlijk positiever

Donderdag 18 juni 2015

De stemming onder Nederlandse consumenten is in juni 2015 aanzienlijk verbeterd ten opzichte van mei. Het consumentenvertrouwen steeg 4 punten en komt uit op 6. Dat is het hoogste niveau in bijna acht jaar tijd.
NL-Consumenten aanzienlijk positiever
NL-Consumenten aanzienlijk positiever

Met 6 ligt het consumentenvertrouwen in juni boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-8). Het vertrouwen bereikte in april 2000 de hoogste stand ooit (27). Het dieptepunt werd bereikt in februari 2013 (-44), meldt het CBS vandaag.

Het oordeel over de economie is in juni aanzienlijk beter dan in mei. De deelindicator Economisch klimaat komt uit op 21, tegen 13 in mei. De verbetering komt doordat consumenten positiever zijn over zowel de economische situatie in de afgelopen als in de komende 12 maanden.

De koopbereidheid van consumenten is in juni wat minder negatief dan in mei. Deze deelindicator van het consumentenvertrouwen stijgt met 2 punten tot -3. Consumenten oordelen minder negatief over hun toekomstige financiële situatie. Ook vinden ze het een gunstige tijd voor het doen van grote aankopen.

Het hebben van een baan speelt een grote rol bij de koopbereidheid van consumenten. Hun verwachting over de toekomstige werkloosheid verbeterde aanzienlijk en is in juni voor het eerst in ruim vier jaar positief. Bijna 40% van de respondenten verwacht dat de werkloosheid in de komende 12 maanden zal dalen, ruim 29% voorziet een stijging. Het saldo van positieve en negatieve antwoorden komt hiermee uit op 11. Vandaag maakt CBS ook bekend dat de werkloosheid de afgelopen drie maanden gemiddeld met 5.000 per maand is afgenomen.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
Nieuwe commisaris EK retail
Ondernemer Paul Berden van de bekende winkelketen Berden uit Venlo-Blerick treedt toe tot Raad van Commissarissen van EK Retail.
lees verder
Ruim 3% groei detailhandel
De Nederlandse detailhandel heeft ruim 3% meer omgezet in maart, zo meldt het CBS. Meubels en woninginrichting daalden in omzet.
lees verder
 
Nieuwe directeur Kees Smit
lees verder
Casa failliet
Woonwinkelketen Casa is dinsdag officieel failliet verklaard. De Nederlandse winkels zijn woensdagochtend niet meer opengegaan. Een dramatische wending, maar geen onverwachte, sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf in maart.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden