Nieuwe ontwerpen binnen JS Thonet

Vrijdag 15 mei 2026

Jil Sander en Thonet breiden de JS Thonet signature collectie uit met twee nieuwe ontwerpen: de S 1070 tafel en de S 411 loungestoel. Beide modellen verschijnen in de bestaande Serious- en Nordic-lijnen.
Nieuwe ontwerpen binnen JS Thonet
Nieuwe ontwerpen binnen JS Thonet Nieuwe ontwerpen binnen JS Thonet

Met de nieuwe S 1070 voegt ontwerper Jil Sander een tafel toe aan haar interpretatie van de klassieke buisvormige stalen meubels van Thonet. Het design is gebaseerd op een tafel van ontwerper Glen Oliver Löw uit 2004. De tafel behoudt het minimalistische karakter van het oorspronkelijke ontwerp, maar krijgt binnen de collectie nieuwe metaalafwerkingen en kleurcombinaties. Het tafelblad bestaat uit twee afzonderlijke delen, waardoor uitvoeringen in één of twee kleuren mogelijk zijn.

 

Ook de S 411 loungestoel krijgt een plaats binnen de collectie. Dit ontwerp grijpt terug op een model uit 1932 uit de Thonet-fabriek. Volgens het bedrijf onderscheidt de nieuwe uitvoering zich door een verfijnde materiaalkeuze, een subtiel kleurconcept en een beperktere toepassing van naden. De fauteuil is gecombineerd met de B 97 bijzettafel en richt zich op zowel residentiële interieurs als zakelijke loungeruimtes.

 

De JS Thonet collectie omvat inmiddels de S 64 en S 32 cantileverstoelen, de S 1070 tafel, de S 411 fauteuil met voetenbank en de B 97 bijzettafel. Alle modellen zijn verkrijgbaar binnen de Serious- en Nordic-lijnen. Op ieder product zijn de collectienaam en de handtekening van Jil Sander gegraveerd in het buisvormige stalen frame.



Links

www.thonet.de

Tags

Nieuws, wonen, wonen, woning, residentieel, interieur, inrichting, event, tentoonstelling, meubel, stoel, fauteuil, tafel, salontafel, design, designmeubel, ontwerper, fabrikant, meubelfabrikant, meubelproducent, meubelmaker, akoestisch, contract, project, #thonet

Gerelateerd nieuws
Ekornes benoemt nieuwe ceo
De Noorse meubelfabrikant Ekornes heeft een wisseling in de groepsleiding aangekondigd. Tine Hammernes Leopold treedt terug als ceo en Fredrik Ødegård Nilsen volgt haar op.
lees verder
 
Occony verlaat Zaandam
lees verder
Rolled Lounger in Master Oak
Unilin Panels heeft samen met Phil Procter een nieuwe uitvoering ontwikkeld van de Rolled Lounger. Daarbij vertaalde de ontwerper zijn oorspronkelijke uitvoering in roestvrij staal naar een versie in Unilin Master Oak.
lees verder
Opvouwbare stoel voor projecten
Plank presenteerde de Theo folding chair in Milaan, ontworpen door Matteo Thun en Benedetto Fasciana. De opvouwbare stoel is speciaal ontwikkeld voor de project- en contractmarkt.
lees verder
 
In op beurs Rotterdam
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden