Nieuwe directeur VME

Woensdag 28 januari 2026

Hanneke van Meeteren is per 1 januari benoemd als nieuwe directeur van VME Nederland. Zij wordt onderdeel van een versterkt directieteam van de inkooporganisatie.
Nieuwe directeur VME

Hanneke van Meeteren (foto; midden) is per 1 januari 2026 benoemd tot algemeen directeur van VME Nederland. Zij volgt Hendrik Voortman op, die de coöperatieve retailservice-organisatie van meubel- en keukenretail ruim twintig jaar leidde. Van Meeteren werkte de afgelopen anderhalf jaar al op de achtergrond mee binnen de organisatie en was vanaf het begin beoogd opvolger.

 

Tijdens deze periode maakte zij zich de complexiteit van de coöperatie eigen, leerde zij zowel de Nederlandse organisatie als de Duitse moederorganisatie van VME goed kennen en was zij intensief betrokken bij de dagelijkse operatie. Daarmee is de overdracht bewust organisch verlopen.

 

'VME staat dicht bij haar coöperatieve oorsprong: van, vóór en dóór ondernemers. Die kracht wil ik behouden en verder versterken. Door gezamenlijk in te kopen, kennis te delen en ondernemers maximaal te ondersteunen, kunnen zij groeien en rendement verbeteren. Daar ligt de toekomst van VME,' aldus Van Meeteren.

 

Hendrik Voortman blijft de komende periode betrokken bij VME, onder meer in een ondersteunende rol richting ondernemers en de vakhandel. Onder zijn leiding groeide VME uit tot een inkoopcoöperatie in de meubel- en keukenvakhandel met De Mooiste Woonwinkel en De Mooiste Keukenwinkel en formules als Trendhopper en Budget Home Store. Daarbij werkte VME Nederland nauw samen met het Duitse moederbedrijf, maar altijd met ruimte voor een eigen Nederlandse koers.

 

In de keuze voor zijn opvolging speelde continuïteit en vertrouwen een centrale rol. 'Hanneke heeft hart voor ondernemers, voor medewerkers en voor de organisatie. Ze combineert haar jarenlange retailervaring met strategisch inzicht en brengt waardevolle internationale ervaring mee in de samenwerking met Duitsland. Ik draag het stokje met trots en vol vertrouwen aan haar over,' zegt Voortman.

 

Naast de directiewissel versterkt VME haar directieteam met het oog op verdere focus en slagkracht binnen haar kerncompetentie inkoop. Ronnie Heijmans (links op de foto) is benoemd tot inkoopdirecteur en richt zich op leveranciersmanagement, inkoopcondities en margeoptimalisatie. Daarbij ligt de focus op prijsontwikkelingen en ketenefficiëntie, zodat de gezamenlijke inkooppositie van de aangesloten ondernemers verder versterkt moet worden. Göran van Tol (rechts op de foto) is als commercieel directeur verantwoordelijk voor de VME formules, collecties en de commerciële ontwikkeling van de organisatie.

 

Met deze duidelijke rolverdeling tussen algemeen management, inkoop en commercie ontstaat een directiestructuur die aansluit bij de ambities van VME en haar aangesloten ondernemers.

 

VME ondersteunt haar leden met gezamenlijke inkoop, marketing, formuleontwikkeling en operationele expertise. Winst vloeit daarbij terug naar de aangesloten ondernemers; een onderscheidend kenmerk van de coöperatieve gedachte.



Links

www.vmeretail.nl
www.trendhopper.nl
www.budgethomestore.nl

Tags

nieuws, interieur, retailorganisatie, inkooporganisatie, samenwerking, ondernemers, formules, meubelen, keukens, slaapcomfort, directie, directieteam, vernieuwing, uitbreiding, cooperatie, duits, management, inkoop, commercie, inkoop, directiestructuur, ambitie, opvolging, #vme, #trendhopper, #budgethomestore, #demooistewoonwinkel, #demooistekeukenwinkel

Gerelateerd nieuws
Design Post Keulen krijgt dubbelrol
Design Post Köln maakt in 2026 deel uit van zowel Orgatec als Idd Cologne. De designlocatie wordt een extra presentatielocatie voor Orgatec en vormt het centrale vertrekpunt van het stedelijke concept van Idd Cologne.
lees verder
Stijging ondernemersvertrouwen
Ondanks economische onzekerheid is er volgens onder meer het CBS een sterke stijging van het ondernemersvertrouwen in Nederland dat volgt op een sterke daling een kwartaal eerder.
lees verder
Fest lanceert bijzettafel Otto
Fést werkt voor de nieuwe bijzettafel Otto samen met het Duitse ontwerpduo Haus Otto. Het sculpturale ontwerp is volledig uitgevoerd in roestvrij staal.
lees verder
 
Runa groeit mee met het licht
lees verder
Warmte buiten, frisse lucht binnen
[Sponsored artikel] - Warme zomerdagen wisselen elkaar vlot af met milde, natte winters. Die schommelingen maken het vaak lastig om het binnen in huis aangenaam te houden. Hoe ben je klaar voor elk seizoen?
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden