Nieuwe Artifort ontwerpen

Vrijdag 11 april 2025

Tijdens de Salone del Mobile 2025 toont meubelfabrikant Artifort vier opvallende nieuwe tijdloze ontwerpen van Jasper Morrison en Pierre Paulin.
Nieuwe Artifort ontwerpen
Nieuwe Artifort ontwerpen Nieuwe Artifort ontwerpen

Na het originele Vega-ontwerp uit 1997 lanceert Artifort twee nieuwe modellen: de Vega Chair en Vega Lounge Chair (foto 1). Het ontwerp van Morrison is strak, helder en gericht op circulair gebruik. De stoelen bestaan uit afgeronde, los gestoffeerde zit- en rugkussens, verbonden door een metalen rugbeugel. Ze zijn verkrijgbaar in uiteenlopende kleurcombinaties en afwerkingen, waaronder varianten met armleuningen of een armloos silhouet, op drie verschillende typen onderstel.

 

Ter ere van de 65-jarige samenwerking met ontwerper Pierre Paulin brengt Artifort de Tulip F550 opnieuw uit. De loungefauteuil uit 1962 (foto 2) valt op door zijn organische vorm en comfortabele zit. Het ontwerp, geïnspireerd op tulpenbladeren, blijft ook vandaag relevant door zijn sculpturale uitstraling en ergonomie.

Voor Paulin-liefhebbers komt Artifort met een exclusieve jubileumbekleding, ontwikkeld met textielpartner Kvadrat-Febrik. De bekleding is uitgevoerd in een levendige koraalrode tint en wordt slechts toegepast op 65 stuks uit de vaste Paulin-collectie (foto 3), elk voorzien van een certificaat van echtheid.

 

Daarnaast wordt de iconische Ribbon® fauteuil opnieuw geproduceerd met de originele stoffeertechniek uit de jaren ’60: de laddersteek. Deze ambachtelijke methode benadrukt de vloeiende vormgeving van het ontwerp.

Op de beurs toont Artifort ook een expositie rond de samenwerking met Pierre Paulin, onder de titel Shaping Legacy. Bezoekers kunnen daar het boek Pierre Paulin and Artifort: 65 Years of Icons ontdekken, dat dieper ingaat op de invloedrijke samenwerking tussen merk en ontwerper.



Links

www.artifort.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, kantoor, beurs, meubel, tafel, kast, opberg, fauteuil, bank, stoel, zitmeubel, stoel, fauteuil, design, #artifort, #meubelbeursmilaan, #salonedelmobile

Gerelateerd nieuws
Secolo x Tableau in Milaan
Tijdens Milano Design Week 2026 presenteert Secolo voor het eerst een samenwerking met een extern ontwerpstudio. Het merk kondigt een project aan waarbij wordt samengewerkt met het Deense bedrijf Tableau.
lees verder
Boone International failliet
Na ruim 70 jaar is helaas het einde gekomen voor Boone International uit Poperinge. De bekende fabrikant van ruimtebesparende meubeloplossingen en opklapbedsystemen is recent failliet verklaard.
lees verder
Geen groei woninginrichting
De Nederlandse detailhandel zet ruim 2% meer om in januari 2026, maar voor de winkels in onder andere woninginrichting was er geen groei.
lees verder
 
Biomaterialen op Spoga+gafa
lees verder
Weer Leen Bakkers dicht
Leen Bakker saneert verder en sluit op 21 maart weer twee winkels: in Gouda en Raamsdonksveer. Daarmee komt het aantal gesloten vestigingen in 2026 al op zeven, een dieptepunt in het recente operationele verloop van de woonwinkelketen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden