Nieuw bedrukt laminaat

Donderdag 20 juli 2017

Balterio stelde onlangs twee nieuwe collecties digitaal bedrukt laminaat voor: Grande en Xpressions.
Nieuw bedrukt laminaat
Nieuw bedrukt laminaat

Deze laminaatvloeren worden vervaardigd op de productiesite voor Balterio-laminaat van Unilin in Vielsalm. Het bedrijf maakt bekend hoe het productieproces verloopt inclusief de toegepaste digitale printtechnologie: een single-pass hd-printer met 176 koppen (foto 1).

Ruben Desmet, algemeen directeur laminaatvloeren memoreert dat Unilin (zelf onderdeel van Mohawk) in 2016 Balterio toevoegde aan zijn portefeuille, naast de reeds gevoerde merken Quick-Step en Pergo. Nu maakt het bedrijf een de intrede in de wereld van digitaal printen met twee collecties digitaal bedrukte laminaatvloeren: Grande – een waterdichte laminaatlijn met digitale prints – en Xpressions (foto 2) – een assortiment laminaatvloeren met dessins die afwijken van de klassieke houtpatronen.”

Wat is nu precies het verschil tussen digitaal bedrukt en traditioneel laminaat? Ruben: “Bij traditionele laminaatvloeren worden de houtdessins eerst gedrukt op een speciale laag papier. Bij digitaal bedrukt laminaat wordt het dessin echter direct op de planken aangebracht. De tekeningen kunnen sneller en makkelijker worden vervangen bij digitaal bedrukt laminaat. Het biedt dus meer flexibiliteit om patronen op maat te creëren. Bovendien kunnen we zo ook uiterst snel inspelen op veranderende markttrends en behoeften.”

De ontwerper zoekt inspiratie en haakt in op de nieuwste trends. Als de designs zijn gekozen, begint het zoeken naar de ‘perfecte prototypes’. Die prototypes – bijvoorbeeld blokken hout uit een schuur, een oude deur of een bestaande vloer – vormen de basis voor nieuwe laminaatvloeren.

Balterio wordt in Nederland onder andere verdeeld door Headlam.

 



Links

www.balterio.com
www.headlam.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, stof, bekleding, textiel, gordijn, textielbeurs, vloer, tapijt, lvt, pvc, beurs, show, event, evenement, tentoonstelling, project, vloerbedekking, vinyl, stroken, plank, parket, steen, keramisch, keramiek, tegel, stoffering, egalisatie, verwarming, vloerverwarming, ondervloer, lijm, vakkleding, ondertapijt, egaline, onderhoud, reiniging, plinten, profielen, gordijn, raambekleding, raamdecoratie, rolgordijn, plissé, verkoop, confectie, Lethem Vergeer, Lethem-vergeer, Silvester, Interplan, Headlam, Lifestyle Interior, Lifestyle-interior, Lifestyleinterior, groothandel, grossier, #Headlam, #Balterio, #Unilin

Gerelateerd nieuws
Idd Cologne met designfestival
Idd Cologne gaat een samenwerking aan met het nieuwe Design Season Cologne. Samen met Orgatec moet eind oktober 2026 een gezamenlijke designweek ontstaan die de beurs, de stad en de creatieve sector dichter bij elkaar brengt.
lees verder
Wastafel blikvanger badkamer
[Sponsored artikel] - Wanneer je de badkamer gaat inrichten, dan wordt er vooral gedacht aan de indeling, de tegels en hoe het bad of de doucheruimte eruit moet zien. Maar het is de wastafel die je het vaakst gebruikt.
lees verder
Interieurafwerking zit in details
[Sponsored artikel] - Het verschil tussen een amateuristisch en professioneel interieur zit vaak in kleine details die het echt helemaal afmaken en die ervoor zorgen dat de totale beleving stijgt.
lees verder
Circulair collectief voor kantoren
Negen bedrijven hebben zich verenigd in Captains of the New Industry. Het nieuwe collectief wil opdrachtgevers, architecten en ontwerpers eenvoudiger toegang bieden tot circulaire oplossingen voor kantoorinrichting.
lees verder
 
Flanders Flooring Days groeit
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden