Nederlandse woninginrichting april weer beter

Maandag 15 juni 2015

In april 2015 heeft de detailhandel 1,5% meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. De verkopen (volume) groeiden voor de vijfde maand op rij (met 2,6%), de prijzen daalden minder sterk dan in de voorgaande maanden.
Nederlandse woninginrichting april weer beter
Nederlandse woninginrichting april weer beter

Dit maakt het CBS vandaag bekend. April had wel een dinsdag minder en een donderdag meer dan in 2014. Op een donderdag wordt doorgaans meer omzet behaald dan op een dinsdag. Na correctie komt de omzet in april ongeveer gelijk uit. De verkopen groeiden nog wel met ruim een procent.

De winkels in non-food noteerden een omzetgroei van bijna 2%, waarbij grote verschillen zijn in de onderliggende branches. De verkopen stegen met ruim 3% bij dalende prijzen. De onderliggende branches vertoonden ongeveer een gelijk beeld als in maart. Zo steeg de omzet van winkels in woninginrichting verder (in maart 7,6% en april 7,8%) en draaiden ook de drogisterijen meer omzet. Bij de winkels in consumentenelektronica, huishoudelijke artikelen, doe-het-zelfartikelen en bij de textielsupermarkten liep de omzet net als vorige maand terug.

De online omzet nam in april met 16,2% toe. De verkoop via het internet in de detailhandel wordt gerealiseerd door winkels waarvan het zwaartepunt van de activiteiten ligt bij de online winkel (‘pure’ internetverkopers) en winkels waar de verkoop via het internet een nevenactiviteit is, de zogeheten multi-channelers. In april was de online omzetontwikkeling van de multi-channelers ongeveer gelijk aan die van de pure internetverkopers.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
 
Poezie in klei en licht
lees verder
 
Internationale expansie Buvanha
lees verder
Nederlandse inflatie daalt langzaam
De inflatie in Nederland is in oktober uitgekomen op 3,1%, een verdere daling ten opzichte van september. Toch blijft de inflatie in Nederland relatief hoog.
lees verder
Sterke 2025-editie Meubelbeurs
Meubelbeurs Brussel - van 2-5 november gehouden in Brussels Expo - was volgens velen een zeer geslaagde editie. De sfeer was opvallend positief, met veel waardering voor de kwaliteit van het aanbod en de professionele uitstraling van de stands.
lees verder
Nieuwe accountmanager Heditex
Thomas Westdijk is voor Heditex - groothandel voor de woning- en projectinrichting, gordijnateliers, zonweringsbedrijven en parkethandel - begonnen als accountmanager in Zuid-Holland.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden