Natuzzi viert herkomst en toekomst

Dinsdag 22 april 2025

Tijdens de Milan Design Week 2025 presenteert Natuzzi Italia de nieuwe collectie Rooted in Harmony. De collectie weerspiegelt een hernieuwde focus op de oorsprong van het merk, in combinatie met een eigentijdse visie op wonen.
Natuzzi viert herkomst en toekomst
Natuzzi viert herkomst en toekomst Natuzzi viert herkomst en toekomst Natuzzi viert herkomst en toekomst Natuzzi viert herkomst en toekomst Natuzzi viert herkomst en toekomst

De collectie is onderdeel van het bredere project The Circle of Harmony, waarmee Natuzzi sinds 2020 de dialoog aangaat met ontwerpers over de stilistische koers van het merk. Ook dit jaar werkt Natuzzi opnieuw samen met diverse internationale ontwerpers. Zo introduceert Andrea Steidl de modulaire sofa Amama (foto 1), waarin flexibiliteit en gelaagde composities centraal staan. De zitbank is zodanig ontworpen dat verschillende elementen, zoals armleuningen, multifunctioneel inzetbaar zijn – bijvoorbeeld als tafelblad of opbergruimte.

 

Karim Rashid breidt zijn Memoria-lijn uit met een slaapkamercollectie waarin zachte vormen en mediterrane gastvrijheid de toon zetten. Het bed (foto 2) en bijpassende nachtkastje volgen vloeiende lijnen en combineren comfort met een eigentijdse vormentaal.

 

Ontwerper Mauro Lipparini presenteert Habita, een collectie voor de volledige woonruimte. De modulaire sofa met afgeronde vormen (foto 3) wordt aangevuld met hoogglans gelakte tafels, waaronder een eettafel met geïntegreerde draaifunctie. De ontwerpen zijn gericht op een rustige en uitgebalanceerde woonomgeving.

 

Marcantonio toont met Fiore een organisch gevormde fauteuil die doet denken aan bloemblaadjes. Het ontwerp balanceert op de grens van sculptuur en meubelstuk, met oog voor ambacht en materiaalgebruik.

Ook het interne designteam van Natuzzi levert meerdere bijdragen. Antony Cecca ontwierp de eettafel Valzer, waarvan het onderstel is geïnspireerd op dansende figuren. De transparante glasplaat benadrukt het sculpturale karakter van het ontwerp. Antonia Digirolamo tekent voor de modulaire sofa Pagoda, waarin technologieën als een Zero Gravity-positie en micromobiliteit bijdragen aan comfort en welzijn. Haar Flow-bed (foto 6) past binnen dezelfde filosofie, met een zachte vormgeving en geïntegreerde nachtkastjes.

 

Naast meubels wordt de collectie uitgebreid met accessoires en verlichting. Vloerkleden, waaronder een ontwerp van Giuseppe Gioia, borduren voort op het wortelthema. Nieuwe lampen, vazen en schalen – vervaardigd uit onder andere glas, marmer en kristal – ondersteunen het streven naar een totaalconcept voor het interieur waarin harmonie het leidmotief vormt.



Links

www.natuzzi.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, slapen, slaap, slaapkamer, meubel, tafel, zitmeubel, kast, bijzettafel, salontafel, eetkamer, trend, trends, milaan, woontrends, interieurtrends, presentatie, presenteren, etaleren, tuin, buiten, terras, balkon, decoratie, meubel, meubilair, salonedelmobile, #salonesatellite, #natuzzi

Gerelateerd nieuws
Eerste exposanten MBB bekend
Meubelbeurs Brussel (MBB) geeft meer inhoud aan het campagneconcept 'Enter the Decosystem'. De organisatie plaatst natuur, duurzaamheid en beleving centraal en maakt tegelijk de eerste exposanten voor de komende editie bekend.
lees verder
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder
Koelnmesse neemt Design Post over
Design Post in Keulen komt vanaf 1 januari 2027 in handen van Koelnmesse. Met de overname verdwijnt het huidige showroomconcept en krijgt de locatie een nieuwe functie binnen het portfolio van de beursorganisatie.
lees verder
 
Freistil toont heruitgave bank
lees verder
Veel nieuws over Incoda 2026
Van 21-23 september 2026 komt de interieurbranche samen op Incoda in Gorinchem. Tijdens deze 3 dagen zie je de nieuwste collecties, kleuren en materialen om je advies, showroom, studio of projecten klaar te maken voor het nieuwe seizoen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden