Mogelijke overname Carpetright UK

Vrijdag 19 juli 2024

Tapi wil Carpetright UK overnemen nadat dit bedrijf in grote financiële problemen is gekomen.
Mogelijke overname Carpetright UK

Diverse Engelse kranten melden dat Tapi, de grootste concurrent in Engeland van Carpetright, de tapijtspecialist wil overnemen. Dit is nodig, want in Engeland staat Carpetright op het punt van failliet gaan. Er is eind vorige week al een bewindvoerder van PwC aangesteld.

 

Tapi, de mogelijke koper, is in 2014 opgericht door de voormalige eigenaar van Carpetright, de familie Harris. De huidige eigenaar van Tapi is Martin Harris, zoon van Lord Harris, de oprichter van Carpetright. Harris zou een aantal winkels willen overnemen, zonder het hoofdkantoor van Carpetright. 

 

Vorige week werd ook The Floor Room nog als mogelijke overnamekandidaat genoemd, maar nu lijkt Tapi de belangrijkste kandidaat.

 

Carpetright bestaat bijna vijftig jaar en is onder andere ook in de Benelux actief. De keten heeft meer dan 500 winkels, waarvan 88 in Nederland en 22 en België. De rest zit in het Britse koninkrijk. Een aantal winkels zal na een eventuele deal gesloten worden, zo is de verwachting. Welke gevolgen er zijn voor de Nederlandse winkels is nog niet bekend.

 

Carpetright is eigendom van het Britse Meditor, een minderheidsaandeelhouder die in 2019 alle aandelen overnam. Toen ging het financieel ook slecht met het bedrijf.



Links

www.carpetright.co.uk
www.thefloorroom.co.uk
www.tapi.co.uk

Tags

Nieuws, interieur, vloeren, laminaatvloeren, retail, winkelketen, detailhandel, UK, sluitingen, failliet, faillissement, faling, insolventie, Insolvenz, bankruptcy, bankroet, neerleggen boeken, doorstart, overname, curator, bewindvoerder, investeringsmaatschappij, directie, oprichter, investeringen, financiering, #failliet, #carpetright, #tapi, #thefloorroom

Gerelateerd nieuws
 
Natuzzi sluit drie fabrieken
lees verder
Koopwoningen juli 26 iets duurder
De jaar op jaar prijsstijging van bestaande koopwoningen in Nederland vlakt verder af. Prijzen bestaande koopwoningen zijn in juli met 0,5% gestegen ten opzichte van maand eerder.
lees verder
Vertrouwen iets minder negatief
Het consumentenvertrouwen in Nederland is van -35 in juli naar -34 in augustus verbeterd en ook het oordeel over de economie is minder negatief.
lees verder
Hogere omzet bouw
De omzet in de bouw in Nederland was volgens Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in het tweede kwartaal van 2026 5,2% hoger dan een jaar eerder.
lees verder
Tweedehandsplatform Ikea breder
Interieurketenbedrijf Ikea brengt haar tweedehandsplatform - na Spanje, Noorwegen, België en Luxemburg - nu ook naar Engeland. Voor een uitrol in Nederland is nog geen datum gepland.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden